Znajdź nas na

FAKTY

Przy szkole w Ćmielowie powstaje nowoczesne boisko wielofunkcyjne i skocznia do skoku w dal!

Już wkrótce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego i skoczni w dal. Z początkiem roku rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki środkom pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Jej koszt całkowity to 1 336 169,43 zł. – To dla nas bardzo dobra wiadomość. Powstanie taki ciekawy kompleks sportowo-rekreacyjny: mamy halę, będzie boisko, jest plac zabaw, siłownia zewnętrzna, na terenie Ćmielowa powstanie także skate park. Zajęcia wychowania fizycznego będą mogły być wszechstronnie prowadzone, na czym zyskają nasi uczniowie, a i szkoła, ponieważ jej prestiż wzrośnie – mówi Izabela Praga, dyrektor SP nr 1 w Ćmielowie.

Z nowego boiska cieszą się uczniowie SP nr 1 w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Izabela Praga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie podkreśla, że odkąd pracuje w ćmielowskiej szkole, wizytówką placówki była hala sportowa. 

– Dzięki temu pięknemu obiektowi możemy rozwijać umiejętności naszych uczniów, a także zapewnić im różne formy zajęć z zakresu wychowania fizycznego. Niemniej jednak w miesiącach cieplejszych, jak maj, czy czerwiec hala nie do końca spełnia swoje zadania. Uczniowie wolą wówczas ćwiczyć na świeżym powietrzu i ten ruch na świeżym powietrzu szczególnie po tym okresie pandemii, kiedy w zasadzie przez dwa lata uczniowie przebywali głównie w domu. jest niezbędny – mówi Izabela Praga.

Dodaje, że tym bardziej społeczność szkolna cieszy się, że na ich oczach, tuż przy szkole powstaje boisko wielofunkcyjne i skocznia do skoków w dal.  

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ćmielowie powstaje boisko wielofunkcyjne
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Z rozmów z kierownikiem budowy, jakie prowadziłam wynika, że jeśli pogoda będzie sprzyjać, to zadanie zostanie zakończone pod koniec kwietnia. To dla nas bardzo dobra wiadomość, bo podczas tych ciepłych miesięcy moglibyśmy korzystać z własnego boiska. Powstanie taki ciekawy kompleks sportowo-rekreacyjny: mamy halę, będzie boisko, jest plac zabaw, siłownia zewnętrzna, na terenie Ćmielowa powstanie także skate park. Zajęcia wychowania fizycznego będą mogły być  wszechstronnie prowadzone, na czym zyskają nasi uczniowie, a i szkoła, ponieważ jej prestiż wzrośnie – dodaje dyrektor placówki. 

O tym, że boiska z prawdziwego zdarzenia dotychczas brakowało mówią sami uczniowie. 

Izabela Praga, dyrektor SP nr 1 w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To nie było boisko, to był po prostu taki plac. Rosła tu trawa i czasami, jak mieliśmy dodatkowe wychowanie fizyczne, to przychodziliśmy tutaj pograć w piłkę na świeżym powietrzu – wspominają Paweł Żelazowski i Oliwier Gajos, uczniowie klasy 6a.  

Dodają, że z niecierpliwością czekają na nowe boisko.

– Potrzebowaliśmy takiego miejsca dla młodzieży. Pani burmistrz zapowiadała, że będzie również budowany skate park. Na niego też czekamy ponieważ jeździmy na hulajnogach – mówią uczniowie. 

Przy szkole znajduje się hala sportowa
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Aktualnie do ćmielowskiej szkoły uczęszcza 251 uczniów, wszyscy to mieszkańcy gminy Ćmielów.  

Joanna Suska podkreśla, że boisko wielofunkcyjne służyć będzie nie tylko uczniom, ale i wszystkim mieszkańcom, bez względu na wiek.

– To takie miejsce zewnętrznej integracji z nakierowaniem na uprawianie różnych dyscyplin sportowych, na zagospodarowanie czasu wolnego. To wszystkie plany, jakie miałam, obejmując stanowisko burmistrza.  Program „Polski Ład” umożliwił nam dofinansowanie rzędu 95 procent. Wartość tego zadania to 1 336 169,43 zł.  To są ogromne środki. Firma ma czas do 12 miesięcy na wykonanie tego zadania – dodaje Joanna Suska.  

W pobliżu przedszkola i szkoły znajduje się plac zabaw fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wyjaśnia, że odkąd objęła funkcję burmistrza Ćmielowa słyszała od rodziców, nauczycieli, a także uczniów szkoły podstawowej w Ćmielowie, że takie boisko bardzo by się przydało. Jego budowa ma być alternatywą dla smartfonów.

– Zależy nam na tym, aby uczniów odciągnąć od komputerów, laptopów i tabletów. Jesteśmy w trakcie wykupu gruntu przy szkole podstawowej, aby poszerzyć teren szkoły, aby również tam ze środków przekazanych na Rewitalizację Ćmielowa utworzyć skate park, bardzo nowoczesny, dbając o to, aby dzieci i młodzież, a także dorośli  chciały pozostać w naszej gminie i z nią związać swoją przyszłość – podsumowuje Joanna Suska. 

Joanna Suska. burmistrz Ćmielowa
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this