Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: śledztwo w sprawie pacjentki, która zmarła po cesarskim cięciu!

Prokuratura Regionalna w Krakowie prowadzi śledztwo ws. śmierci 41-latki, która zmarła w szpitalu w Kielcach po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Na tę chwilę nikomu nie przedstawiono zarzutów. Śledczy oczekują na wyniki sekcji zwłok.

Przemyśl, 06.10.2017. Sala w zmodernizowanym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, 6 bm. (dd/am) PAP/Darek Delmanowicz

Jak poinformowała w poniedziałek PAP prokurator Katarzyna Duda, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Krakowie śledztwo prowadzone jest w sprawie narażenia 41-letniej Marioli G. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel medyczny Szpitala Kieleckiego Św. Aleksandra. Trwa ustalenie przyczyn śmierci kobiety.

„Na obecnym etapie w sprawie wykonano pierwsze czynności procesowe. Zlecono wykonanie sekcji zwłok pokrzywdzonej oraz dodatkowych badań histopatologicznych, a także podjęto działania zmierzające do zabezpieczenia całości dokumentacji medycznej związanej z prowadzeniem ciąży oraz leczeniem i hospitalizacją pokrzywdzonej” – przekazała w poniedziałek prokurator Duda.

Zaznaczyła, że aktualnie prokuratura oczekuje na wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok oraz kontynuuje dalsze czynności procesowe. Na tę chwilę żadnej osobie nie przedstawiono zarzutów.

41-letnia Mariola G. trafiła do szpitala 22 grudnia. Zmarła dwa dni później po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Dziecko kobiety przeżyło. Szpital nie komentuje sprawy.

W przesłanym do mediów oświadczeniu przedstawiciele lecznicy podkreślili gotowość do współpracy ze wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz zapewnienia dziecku należytej opieki.

„W celu zapewnienia dziecku należytej ochrony i opieki, poinformowaliśmy o tym przykrym zdarzeniu Sąd Rodzinny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Szpital jest gotów do współpracy z wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki. Jednocześnie przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie zmarłej” – napisano.

Kobieta osierociła trójkę dzieci. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ akub/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this