Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Goście z Armenii, Turcji, Francji, Hiszpanii i Włoch gościli w Ostrowcu Św.! Wszystko za sprawą „The Homies Factory”!

Podróże kształcą, jednak zazwyczaj wiążą się z dość dużymi kosztami. Okazuje się jednak, że wyjeżdżać wcale nie trzeba, żeby poznać obcą kulturę, język, czy zwyczaje. Dobiega końca czwarta edycja
programu „The Homies Factory”, organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych. Dzięki inicjatywie wolontariusze z zagranicy mogli odwiedzić Ostrowiec Św. i spotkać się z uczniami ostrowieckich szkół.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

Program „The Homies Factory” realizowany jest już od 4 lat, a udział w nim wzięli wolontariusze z ponad 11 krajów, którzy dotarli do ponad 9 ośrodków edukacyjnych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym roku, w programie uczestniczyli: Zespół Edukacyjny „Dwunastka” oraz Dom Dziecka „Nasz Dom”. Podczas drugiego tygodnia ferii odbyło się 8 wizyt.

W tym roku, szkoły w powiecie ostrowieckim, odwiedzili wolontariusze z Armenii, Turcji, Francji, Hiszpanii i Włoch. Wizyty były nie tylko świetną okazją do podszkolenia języków obcych przez młodzież, ale to także poznanie historii i tradycji państw, z których pochodzą goście.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych


.– Wolontariusze już 4 rok z kolei przyjechali do Ostrowca Świętokrzyskiego, by rozmawiać z młodymi ludźmi. To nie tylko możliwość bezpośredniej rozmowy z rodowitymi mieszkańcami Armenii, Turcji, Francji, Hiszpanii czy Włoch, ale także możliwość poznania kultury i tradycji tych państw. Program już na stałe wpisał się w działania naszej organizacji i niebawem planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia – zapewnia Patryk Stępień, prezes organizacji promującej wolontariat europejski.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

Tego typu inicjatywy to także świetna okazja do walki z krzywdzącymi stereotypami, poznaniem często odległej nam kultury, czy nauka tolerancji i szacunku dla tego, co dla nas nieznane.

Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych organizuje warsztaty, wymiany międzynarodowe, konferencje i szkolenia! Jest oficjalnie zarejestrowanym podmiotem z numerami PIC (dzięki czemu Centrum może wnioskować o fundusze unijne np. z programu Erasmus+) oraz DUNS (co pozwala na współpracę z podmiotami z USA) a także jest oficjalnie wpisane jako usługodawca w NATO-wskich bazach podmiotów gospodarki narodowej!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this