Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Na Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych zaprasza „Hetman”!

Szachy, to królewska gra, w której każdy bez względu na płeć i wiek, może spróbować swoich sił. Nie dość, że uczą logicznego i perspektywicznego myślenia, to dodatkowo pozwalają na poznanie mnóstwa innych miłośników tej niedocenionej gry. O tym, że szachy nudne nie są systematycznie przypomina Anna Choina, prezes Stowarzyszenia Szachowego „Hetman”. 15-16 lutego wraz ze Świętokrzyskim Związkiem Szachowym zaprasza do Ostrowieckiego Browaru Kultury na Drużynowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Najfajniejsze jest to, że szachy nie są do końca rozpracowane. Latamy w kosmos, potrafimy wyliczyć do milionowego miejsca po przecinku, a komputery dalej nie potrafią rozpracować partii szachowej, że będziemy grać dany debiut i wiadomo, że w tym debiucie po takich ruchach wygramy. Każda partia jest inna i każda partia może się skończyć różnie. Szachy to gra dla każdego, nie tylko dla królów, najważniejsze to to, żeby się nie zniechęcać, a rozwijać. Początki jak wszędzie są zawsze trudne – mówił nam pod koniec wrześniu ubiegłego roku Jarosław Choina, wiceprezes Stowarzyszenia, który miłością do gry w szachy zaraził swoją żonę i trójkę dzieci.

Turniej rozgrywany w dniach 15-16 lutego będzie turniejem zamkniętym dla uczestników, ale otwarty na kibiców. Każdy, kto jeszcze waha się czy warto poświęcić się tej królewskiej grze, będzie mógł na własne oczy przekonać się czy warto rozpocząć przygodę z szachami, porozmawiać z zawodnikami, czy przedstawicielami ostrowieckiego Stowarzyszenia Szachowego „Hetman”.

Do udziały w zawodach zgłosiło się 30 drużyn z 10 świętokrzyskich klubów szachowych. Zmaganiom 120 najlepszych szachistów w województwie będzie można kibicować od godz. 10.00 do 16.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Kolejna edycja  i uroczysta dekoracja odbędzie się w Kielcach w marcu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this