Znajdź nas na

FAKTY

Halina Szczykutowicz z Bałtowa członkiem Świętokrzyskiej Rady Seniorów!

Halina Szczykutowicz, prezes Stowarzyszenia Seniorów w Bałtowie „Ruch to moje zdrowie” została jednym z 16 członków Świętokrzyskiej Rady Seniorów. Kandydatury można było zgłaszać do 28 stycznia. Rada Seniorów jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej przy Marszałku Województwa

Halina Szczykutowicz, prezes Stowarzyszenia Seniorów w Bałtowie „Ruch to moje zdrowie” fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Spośród zgłoszonych 55 kandydatur, Komisja pod przewodnictwem wicemarszałek Renaty Janik wybrała nowych członków Rady. Jej członkowie  są powoływani Zarządzeniem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na pięcioletnią kadencję.

Kandydatury do Świętokrzyskiej Rady Seniorów  można było zgłaszać do 28 stycznia. W wyznaczonym terminie wpłynęło 55 wniosków, natomiast dwa 2 wnioski zostały złożone po terminie. Informacja o naborze do Świętokrzyskiej Rady Seniorów trafiła także do Urzędu Gminy w Bałtowie.

– Pomyślałem o pani Halinie Szczykutowicz, która jest prezesem naszego lokalnego Stowarzyszenia Seniorów w Bałtowie „Ruch to moje zdrowie”. Udało się i nasi seniorzy mają swoją reprezentantkę w Świętokrzyskiej Radzie Seniorów – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Komisja w składzie: Renata Janik – Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – Przewodnicząca, Elżbieta Korus – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – Zastępca Przewodniczącej, Waldemar Wrona – Przewodniczący Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku Województwa, Ks. dr hab. Witold Janocha – Przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Magdalena Gościniewicz – zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, dokonała oceny merytorycznej złożonych kandydatur i wyłoniła 16 członków Świętokrzyskiej Rady Seniorów nowej kadencji.

– Przyjęliśmy założenie, by każdy powiat mógł mieć swoją reprezentację i tak się właśnie stało. Z każdego powiatu naszego województwa wyłoniliśmy jednego członka Rady. Jedynie miasto Kielce i powiat kielecki, jako największe, będą miały w Świętokrzyskiej Radzie Seniorów po dwóch reprezentantów – mówi  Magdalena Gościniewicz. 

Świętokrzyska Rada Seniorów jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej przy Marszałku Województwa. Reprezentuje środowiska osób starszych w zakresie polityki senioralnej na poziomie regionalnym. Do jej zadań należy w szczególności: prowadzenie działalności informacyjnej związanej z polityką senioralną, w tym wymiana i rozpowszechnianie informacji istotnych dla seniorów województwa świętokrzyskiego, identyfikowanie i sygnalizowanie istotnych kwestii związanych z sytuacją osób starszych w województwie świętokrzyskim, opiniowanie oraz konsultowanie kluczowych dokumentów i propozycji rozwiązań, mających wpływ na regionalną politykę senioralną, udział członków Rady w zespołach eksperckich i innych gremiach, przygotowujących projekty dokumentów strategicznych lub innych przedsięwzięć w obszarze zgodnym z celami Rady, monitorowanie realizacji działań na rzecz osób starszych wynikających z programów oraz strategii wojewódzkich, włączanie się w charakterze partnera w realizację różnorakich inicjatyw na rzecz osób starszych m.in. poprzez udzielanie wsparcia merytorycznego i doradczego.

Halina Szczykutowicz z Bałtowa cieszy się, że jej kandydatura została wybrana spośród 55 wszystkich kandydatur. 

– Do wysłania mojej kandydatury namówił mnie wójt. Wiem, jak ważna jest polityka senioralna, a że z seniorami mam do czynienia na co dzień, ze względu na stowarzyszenie, którego jestem prezesem, uznałam, że w tej roli się sprawdzę. Myślę, że doświadczenie, które mam, a także to, którego nabędę w Świętokrzyskiej Radzie Seniorów pozwoli mi na jeszcze lepsze działanie nie tylko bałtowskich seniorów, ale także tych z całego powiatu ostrowieckiego – mówi Halina Szczykutowicz, prezes Stowarzyszenia Seniorów „Ruch to moje zdrowie” w Bałtowie. 

Oprócz niej w Świętokrzyskiej Radzie Seniorów zasiądą także: Władysław Blicharski z Jędrzejowa, Danuta Chwaszczyńska z Końskich, Jan Jarząb z Kielc, Anna Jóźwik ze Skarżyska Kamiennej, Irena Czerwińska z Włoszczowej, Iwona Wielgus z Kielc, Grażyna Szlęk ze Staszowa, Maria Skrzyńska z Bielin, Wiesław Rębacz z Kazimierzy Wielkiej, Marta Syzdół z Chęcin, Zbigniew Nogal z Opatowa, Helena Pęczek ze Starachowic, Bożena Łukaszek z Sandomierza Maria Kulik z Pińczowa oraz Wiesława Mączkowska z Buska-Zdroju. 

O bałtowskich Seniorach pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this