Znajdź nas na

FAKTY

Hat trick policjantów z wydziału kryminalnego!

Wczoraj (środa, 10 maja) funkcjonariusze wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy w jednym domu na terenie gminny Sienno zatrzymali trzech mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. 34-, 38 oraz 40-latek nie mając szans na ucieczkę, nie stawiali oporu przy zatrzymaniu.

fot. Świętokrzyska Policja

Jak informuje Ewelina Wrzesień oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wydziale Kryminalnym ostrowieckiej komendy Policji na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez organy ścigania. Realizuje on nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok.

Funkcjonariusze  realizując swoje zadania często sprawdzają po kilka adresów dziennie, również na terenie innych powiatów i województw. 

Wczoraj (środa, 10 maja) ostrowieccy kryminalni ustalili miejsce pobytu trzech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia. Kilka minut przed godziną 17.00 funkcjonariusze zapukali do jednego z domów w gminie Sienno. Jak się okazało znajdowali się tam trzej mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku od 34 do 40  lat.

Najmłodszy z mężczyzn poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dłużnik alimentacyjny w więziennej celi spędzi rok. Z kolei 38-latek poszukiwany był również na podstawie zarządzenia wydanego przez miejscowy sąd oraz zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Jak ustalili stróże prawa łącznie w odosobnieniu za popełnione oszustwa spędzi on półtora roku. Najstarszy z zatrzymanych poszukiwanych za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego musi odpokutować karę 135 dni pozbawienia wolności. 40-latek poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez ostrowiecki sąd.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this