Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Hubert Żądło: Najważniejsze było i jest dobro i bezpieczeństwo uczniów! Nowy rok szkolny rozpoczną w murach wyremontowanej szkoły!

2 września uczniowie szkoły podstawowej z Bałtowa i Wólki Bałtowskiej zajęcia szkolne rozpoczną w nowym budynku Zespołu Szkół w Bałtowie. Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Św. z użytkowania w trybie natychmiastowym został wyłączony stary budynek szkoły. Zarówno Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty w Kielcach jak i Hubertowi Żądło, wójtowi Bałtowa zależy na bezpieczeństwie uczniów. – Największą satysfakcją będzie dla mnie radość uczniów i ich rodziców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – podsumowuje wójt.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Decyzją z dnia 5 sierpnia 2019 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Świętokrzyskim nakazał w terminie natychmiastowym wyłączyć z użytkowania budynek Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej zlokalizowanych na działce nr ewidencyjny 2-514/2, położonej w Bałtowie 43. Tym samym, mając powyższe na uwadze, budynek Szkoły Podstawowej w Bałtowie (Bałtów 43) został w całości wyłączony z użytkowania i dalsze prowadzenie w nim zajęć dydaktycznych i pobyt osób jest wykluczony – poinformował w oficjalny piśmie Hubert Żądło, wójt Bałtowa.

Także Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach w związku z zaistniałą sytuacją nie wniósł uwag do planów Gminy Bałtów związanych ze zmianą miejsca prowadzenia przez Szkołę Podstawową w Bałtowie zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do nowo wyremontowanego budynku, który będzie spełniał wszystkie wymogi stawiane dla budynków szkół.

Taki obrót sprawy cieszy wójta gminy Bałtów.

Stara szkoła w Bałtowie została wyłączona z użytkowania
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Spodziewałem się, że będzie taka decyzja, ponieważ Kuratorium zależy, aby dzieci mogły się uczyć w dobrych warunkach. Podjąłem działania, zleciłem ekspertyzę techniczną starego budynku szkoły, która wykazała, że budynek zagraża bezpieczeństwu osób w nim przebywających. Na jej podstawienie Nadzór Budowlany wydał decyzję o zamknięciu i zakazie użytkowania budynku szkoły i sali gimnastycznej. Procedurę zamknięcia rozpocząłem dopiero po odbiorze do użytkowania przebudowanego budynku. Nie mogłem dopuścić do sytuacji, w której miałbym zamknięty stary budynek i nie odebrany nowy. Wtedy uczniowie nie mieliby miejsca do odbywania nauki. Taki tok postępowania przedstawiłem już dawno radnym, niestety skupiali się tylko na ataku mojej osoby i zaklinaniu rzeczywistości. Tak im było wygodnie, nie pomagać, a atakować. Prawda się obroniła i teraz widać już co jest białe, a co czarne. Zastanawiam się za co teraz będą mnie atakować? W lutym uchwała o przeniesieniu nie została podjęta, ponieważ nie miałem odbiorów przebudowywanego budynku szkoły i nie mogłem wskazać, że wykonawca zdąży z poprawą wykonania zakwestionowanych prac. Cieszę się najbardziej z tego, że udało mi się zdążyć z odbiorem nowego budynku, chociaż nie było łatwo, bo osiągnąłem to tydzień temu. Jednak można było tego uniknąć, gdyby przebudowa była wykonana w pierwszym terminie, czyli z końcem sierpnia 2018 r. Do zakończenia tematu szkoły w Bałtowie pozostało jeszcze rozliczenie dotacji unijnej, ale to już sprawa „drugoplanowa” , bo najważniejsze było i jest dobro i bezpieczeństwo uczniów. A największą satysfakcją będzie dla mnie radość uczniów i ich rodziców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – podsumowuje Hubert Żądło.

2 sierpnia po zakończeniu prac w zakresie przebudowy i modernizacji budynek byłego Zespołu Szkół w Bałtowie (Bałtów 81) został oddany do użytkowania. Budynek w pełni spełnia bezpieczne i higieniczne warunki nauki, wychowania i opieki.

1 Comment

1 Comment

  1. Nina

    10 sierpnia, 2019 at 19:10

    Opozycja bałtowska biła pianę wokół tematu szkoły wiadomo w jakim celu.
    Liczyli zapewne na jakąś większą jatkę uderzającą w Wójta.
    Życzę Panie Wójcie dużo siły, spokoju i zdrowia, bo odwagi panu nie brak pomimo, że ciągle wiatr w oczy i kłody pod nogi ze strony lokalnej opozycji. Początek jest trudny, ale wierzę, że koniec kadencji okaże się sukcesem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this