Znajdź nas na

FAKTY

Hubert Żądło: Najważniejsze było i jest dobro i bezpieczeństwo uczniów! Nowy rok szkolny rozpoczną w murach wyremontowanej szkoły!

2 września uczniowie szkoły podstawowej z Bałtowa i Wólki Bałtowskiej zajęcia szkolne rozpoczną w nowym budynku Zespołu Szkół w Bałtowie. Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Św. z użytkowania w trybie natychmiastowym został wyłączony stary budynek szkoły. Zarówno Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty w Kielcach jak i Hubertowi Żądło, wójtowi Bałtowa zależy na bezpieczeństwie uczniów. – Największą satysfakcją będzie dla mnie radość uczniów i ich rodziców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – podsumowuje wójt.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Decyzją z dnia 5 sierpnia 2019 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Świętokrzyskim nakazał w terminie natychmiastowym wyłączyć z użytkowania budynek Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej zlokalizowanych na działce nr ewidencyjny 2-514/2, położonej w Bałtowie 43. Tym samym, mając powyższe na uwadze, budynek Szkoły Podstawowej w Bałtowie (Bałtów 43) został w całości wyłączony z użytkowania i dalsze prowadzenie w nim zajęć dydaktycznych i pobyt osób jest wykluczony – poinformował w oficjalny piśmie Hubert Żądło, wójt Bałtowa.

Także Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach w związku z zaistniałą sytuacją nie wniósł uwag do planów Gminy Bałtów związanych ze zmianą miejsca prowadzenia przez Szkołę Podstawową w Bałtowie zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do nowo wyremontowanego budynku, który będzie spełniał wszystkie wymogi stawiane dla budynków szkół.

Taki obrót sprawy cieszy wójta gminy Bałtów.

Stara szkoła w Bałtowie została wyłączona z użytkowania
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Spodziewałem się, że będzie taka decyzja, ponieważ Kuratorium zależy, aby dzieci mogły się uczyć w dobrych warunkach. Podjąłem działania, zleciłem ekspertyzę techniczną starego budynku szkoły, która wykazała, że budynek zagraża bezpieczeństwu osób w nim przebywających. Na jej podstawienie Nadzór Budowlany wydał decyzję o zamknięciu i zakazie użytkowania budynku szkoły i sali gimnastycznej. Procedurę zamknięcia rozpocząłem dopiero po odbiorze do użytkowania przebudowanego budynku. Nie mogłem dopuścić do sytuacji, w której miałbym zamknięty stary budynek i nie odebrany nowy. Wtedy uczniowie nie mieliby miejsca do odbywania nauki. Taki tok postępowania przedstawiłem już dawno radnym, niestety skupiali się tylko na ataku mojej osoby i zaklinaniu rzeczywistości. Tak im było wygodnie, nie pomagać, a atakować. Prawda się obroniła i teraz widać już co jest białe, a co czarne. Zastanawiam się za co teraz będą mnie atakować? W lutym uchwała o przeniesieniu nie została podjęta, ponieważ nie miałem odbiorów przebudowywanego budynku szkoły i nie mogłem wskazać, że wykonawca zdąży z poprawą wykonania zakwestionowanych prac. Cieszę się najbardziej z tego, że udało mi się zdążyć z odbiorem nowego budynku, chociaż nie było łatwo, bo osiągnąłem to tydzień temu. Jednak można było tego uniknąć, gdyby przebudowa była wykonana w pierwszym terminie, czyli z końcem sierpnia 2018 r. Do zakończenia tematu szkoły w Bałtowie pozostało jeszcze rozliczenie dotacji unijnej, ale to już sprawa „drugoplanowa” , bo najważniejsze było i jest dobro i bezpieczeństwo uczniów. A największą satysfakcją będzie dla mnie radość uczniów i ich rodziców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – podsumowuje Hubert Żądło.

2 sierpnia po zakończeniu prac w zakresie przebudowy i modernizacji budynek byłego Zespołu Szkół w Bałtowie (Bałtów 81) został oddany do użytkowania. Budynek w pełni spełnia bezpieczne i higieniczne warunki nauki, wychowania i opieki.

1 Comment

1 Comment

  1. Nina

    10 sierpnia, 2019 at 19:10

    Opozycja bałtowska biła pianę wokół tematu szkoły wiadomo w jakim celu.
    Liczyli zapewne na jakąś większą jatkę uderzającą w Wójta.
    Życzę Panie Wójcie dużo siły, spokoju i zdrowia, bo odwagi panu nie brak pomimo, że ciągle wiatr w oczy i kłody pod nogi ze strony lokalnej opozycji. Początek jest trudny, ale wierzę, że koniec kadencji okaże się sukcesem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this