Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

II edycja konkursu „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski” rozstrzygnięta!

28 czerwca komisja konkursowa pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego rozstrzygnęła II edycję konkursu „#dobrybopolski#dobryboświętokrzyski”, którego celem jest promocja produktów regionalnych, atrakcji turystycznych oraz firm z regionu świętokrzyskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Poseł na Sejm RP Anny Krupki.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III (praca plastyczna), klasy IV – VIII (praca plastyczna, przestrzenna) i klasy szkół ponadpodstawowych (praca plastyczna, przestrzenna lub multimedialna). Komisja konkursowa oceniała prace pod względem zgodności z założeniami konkursu, czyli prezentację produktów regionalnych, jak również oryginalność i atrakcyjność pracy oraz kreatywność twórców.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski

– W drugiej edycji zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej #dobrybopolski#dobryboświętokrzyski zgłoszono 67 prac, w których w oryginalny sposób zaprezentowano produkty regionalne z całego województwa świętokrzyskiego. – Serdecznie gratuluję laureatom i wyróżnionym, a wszystkim uczestnikom dziękuje za udział w konkursie – mówi marszałek.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Komisja konkursowa postanowiła przyznać uczestnikom następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:  

W kategorii klas I – III

  • I miejsce – Zuzanna Zroślak – nagroda rzeczowa o wartości 500 zł
  • II miejsce – Agata Gola – nagroda rzeczowa o wartości 300 zł
  • III miejsce – Amelia Gruszczyńska – nagroda rzeczowa o wartości 200 zł

Przyznało również nagrodę specjalną jury dla Niny Gizowskiej oraz 10 wyróżnień, które otrzymali: Alicja Kaczmarska, Bartłomiej Krawiec, Bartosz Ziernik, Elena Haba, Jan Wieczorek, Kacper Czapla, Kacper Śliwka, Lena Frąk, Zofia Kiljan oraz Wiktor Pluta.

W kategorii klas IV – VIII

  • I miejsce –  ex aequo Antonina Kabała i Maja Kasińska – nagroda pieniężna o wartości 1 000 zł
  • II miejsce – ex aequo Eliza Kwiatkowska i Lena Jabłońska – nagroda rzeczowa o wartości 400 zł
  • III miejsce – ex aequo Aleksandra Kaniowska i Maja Wróbel – nagroda rzeczowa o wartości 300 zł
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Przyznano także 5 wyróżnień, które otrzymali: Kacper Adamczyk, Karol Opozda, Oliwia Wroniszewska, Przemysław Salwerowicz oraz Wiktoria Samborska.

W kategorii szkół ponadpodstawowych

Przyznano 8 wyróżnień, które otrzymali: Aleksandra Mrówka, Aleksandra Piwnik, Anna Niedziela, Jakub Możdżyński, Julia Kalinowska, Katarzyna Pawlik, Natalia Mucha oraz Piotr Ścibisz

Uroczyste wręczenie nagród połączone z wystawą prac odbędzie się we wrześniu 2021 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this