Znajdź nas na

FAKTY

IMGW ostrzega przed burzami z gradem!

IMGW ostrzega przed burzami z gradem na terenie kraju – z wyjątkiem Podlasia, Lubelszczyzny, południa Mazowsza, Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

Przemyśl, 26.08.2020. Burza nad Przemyślem, 26 bm. wieczorem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem dla centralnej i wschodniej Polski. (dd/mr) PAP/Darek Delmanowicz

Z alertu IMGW wynika, że na pozostałym obszarze kraju po południu i wieczorem wystąpią burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie może padać grad.

Poza tym wieczorem i w nocy będzie zachmurzenie umiarkowane i duże oraz okresami przelotne opady deszczu. Miejscami wystąpią właśnie burze – lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. W górach będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 14 do 19 st. C, przy opadach deszczu i burzach spadek temperatury do 9 st. C. W rejonach podgórskich Karpat będzie około 12 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na Podkarpaciu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich i południowych. W czasie burz porywy wiatru wyniosą od 70 km/h do 90 km/h, wysoko w górach do 80 km/h. (PAP)

nmk/ pat/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this