Znajdź nas na

FAKTY

Interesanci Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie windą pojadą po 30 listopada!

Swój wygląd już wkrótce zmieni parter budynku, w którym mieści się Urząd Miasta i Gminy w Kunowie. Pojawi się winda, a także łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 499 000 zł. Gmina stara się jednak o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostałą kwotę stanowić będą środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Szyb windy stanie przy tylnym wejściu do urzędu fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Obiekt, w którym mieści się Urząd Miasta i Gminy w Kunowie jest budynkiem czterokondygnacyjnym (parter i trzy piętra). Początkowo to właśnie w nim miał mieścić się budynek szkoły podstawowej. Mieszkańcy, którzy mają trudności z poruszaniem się, a także rodziny z małymi dziećmi od lat czekali na windę, która ułatwiłaby im kontakt z urzędnikami. 

– Winda jest nam bardzo potrzebna, tym bardziej, że obiekty użyteczności publicznej powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmiany zaczynamy od montażu windy. Po pierwsze mieliśmy takie sygnały od mieszkańców, że winda jest niezbędna dla osób niepełnosprawnych i starszych. Po drugie sami mieliśmy świadomość, że takiego udogodnienia brakuje od lat.  Niestety wygospodarować takie środki w budżecie nie było łatwo.  Dzięki środkom rządowym uda się sfinalizować tę inwestycję – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Umowa z wykonawcą została już podpisana. Przekazano mu także teren budowy.  Całkowity koszt inwestycji to 499 000 zł. 

– Staramy się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na kwotę 150 000 zł. Czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku i decyzję. Reszta kwoty będzie pochodziła z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – tłumaczy Małgorzata Mazur, kierownik  Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie.

Dodaje, że winda kursować będzie do trzeciego piętra budynku. W tym celu wybudowany zostanie nowy szyb, znajdującym się przy tylnym wejściu do urzędu. 

– Czeka nas całkowita przebudowa parteru wraz z budową łazienki, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla Małgorzata Mazur. 

Prace powinny zakończyć się do 30 listopada. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this