Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Waśniów „na podwójnym gazie” i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów!

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-letniemu mieszkańcowi gminy Waśniów, który pomimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę Chryslera „na podwójnym gazie”. Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto jego pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego i aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

Źródło: Adobe Stock

Wczoraj (5 lipca),  około godziny 23.20 mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zostali skierowani na interwencję domową do jednej z miejscowości w gminie Waśniów. W trakcie wykonywanych czynności, na teren posesji wjechał Chrysler. Zwróciło to uwagę mundurowych, gdyż kierujący poruszał się bez włączonych świateł. Za kierownicą znajdował się mężczyzna, od którego w trakcie rozmowy wyczuli silną woń alkoholu. 51-latek nie reagował na polecenia wydawane przez stróżów prawa i próbował nieskutecznie oddalić się z miejsca zdarzenia. 

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mieszkaniec gminy Waśniów jeździł „na podwójnym gazie”. Miał bowiem blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych wyszło na jaw, że 51-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto, kierowane przez niego auto nie posiadało ważnego badania technicznego i aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this