Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

„Jasełka” międzypokoleniowe w Szewnie już jutro!

Już jutro o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie przy ulicy Langiewicza 3 odbędą się niezwykłe Jasełka. Niezwykłe dlatego, bo oprócz dzieci z Niepublicznego Przedszkola przy Parafii Św. Mikołaja w Szewnie, zobaczymy w nich rodziców małych aktorów.

fot. Niepubliczne Przedszkole przy Parafii Św. Mikołaja w Szewnie.

Są to pierwsze międzypokoleniowe „Jasełka” organizowane w przedszkolu prowadzonym przez siostry. Dzieci są zachwycone, a ze wspólnego występu jeszcze bardziej cieszą się ich rodzice.

– Widać, że dzieci są bardzo zadowolone. Warto odwiedzić nas w niedzielę i zobaczyć, jak pięknie współpracuje przedszkole, rodzice, kadra, a przede wszystkim nasze dzieci. Jak tworzymy jedną zgraną całość – tłumaczy Dalida Feledyn, wychowawca w Niepublicznym Przedszkolu przy Parafii Św. Mikołaja w Szewnie.

Jak podkreśla, przedstawienie ma piękny scenariusz, a rodzice wraz z wszystkimi małymi uczestnikami poświecili się sztuce w całości. Dodaje także, że tego typu wydarzenia mają olbrzymi wpływ na rozwój dzieci.

– Maluszki spędzają czas ze swoimi rodzicami, trenując i ucząc się swojej roli. Dziecko uczy się, że osoba dorosła też może brać udział spontanicznie w różnego rodzaju akcjach. Przedszkolaki czują się bardziej dowartościowane, gdy widzą, że rodzice występują z nimi. Nawiązuje się pozytywna relacja – wymienia Dalida Feledyn.

Podczas nauki poszczególnych kwestii do przedstawienia zdarzają się też śmieszne sytuacje. Dzieci opowiadają sobie jak ich rodzice uczą się swojej roli. Tematem rozmów pomiędzy małymi podopiecznymi przedszkola była całkiem niedawno nauka roli przez ich rodziców. Jeden z rodziców powiedział swojej córce, że napisze sobie swoją kwestię na kartce, a potem ją schowa i gdy przyjdzie czas na jego występ – będzie ją czytał.

– Dziewczynka opowiedziała o tym swojej koleżance z przedszkola, która twierdziła, że roli trzeba nauczyć się na pamięć – tak powiedziała bowiem Siostra, prowadząca zajęcia. Aby rozstrzygnąć spór dziewczynki poszły więc zapytać Siostry. Wychowawczyni potwierdziła im, że trzeba nauczyć się roli na pamięć. Co rezolutna przedszkolanka skwitowała słowami:To ja muszę nad swoim tatą popracować! Potwierdza to moje słowa, że dzieci są bardzo odpowiedzialne i pilnują swoich rodziców – śmieje się Dalida Feledyn.

Wszystkich, którzy chcą jutrzejsze niedzielne popołudnie spędzić w miłej atmosferze zapraszamy do Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this