Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jechał za szybko! Chciał przekupić mundurowych!

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 46-letniemu kierowcy z Iłży, który w miejscowości Lubienia został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna po szalonym rajdzie z nadmierną prędkością, chciał przekupić mundurowych, aby ci z przymrużeniem oka potraktowali jego wyczyny na drodze. Nic z tego. Funkcjonariusze pozostali nieugięci.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 lipca na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Lubienia. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy, podczas patrolowania trasy zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący wyprzedzał inne auto w miejscu niedozwolonym oraz poruszał się z nadmierną prędkością.

Pomiar prędkości z jakim pędziło niemieckie auto okazał się szokujący – BMW na liczniku miało 146 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.  Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej nieodpowiedzialnego kierowcę. W trakcie wykonywanych czynność 46-letni mieszkaniec gminy Iłża, chcąc uniknąć odpowiedzialności na popełnione wykroczenia, zaoferował policjantom „łapówkę” w kwocie 500 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna nie tylko usłyszał zdecydowaną odmowę przyjęcia pieniędzy, ale też został zatrzymany i  noc spędził w policyjnej celi. Za przestępstwo korupcji ustawodawca przewidział karę do 10 lat po pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mieszkańcy żalą się na praktyki stosowane w ośrodku zdrowia w Waśniowie! Renata Lipka: Musimy działać zgodnie z prawem!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej mają nową drogę! Czekali na nią 30 lat!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej proszą o chodnik! Powiat odpowiada, że potrzebę widzi, ale… funduszy nie ma!

FAKTY

Tragiczny finał poszukiwań starszego mężczyzny!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this