Joanna Suska zaznaczyła, że jeszcze nigdy w historii gminy Ćmielów w jednym czasie, nie działo się tak wiele pod względem inwestycji.
– Wiele z tych inwestycji możliwych było dzięki środkom z „Polskiego Ładu”. Samorządy miały możliwość aplikowania o dofinansowanie na ich realizację. Tak stało się w przypadku remontu, przebudowy i modernizacji 10 dróg na terenie całej gminy Ćmielów. Pozyskaliśmy na ten cel ponad 5 mln złotych. Nigdy w historii Ćmielowa tak wysoki budżet, w swych przychodach wynoszący ponad 53 mln zł, nie kształtował tylu inwestycji – tłumaczyła Joanna Suska.
Przypomniała, że 1 czerwca (czwartek) podpisana została umowa na rewitalizację obiektów sportowych. Prace modernizacyjne także i w tym przypadku możliwe są dzięki rządowej dotacji, nakierowanej na odtworzenie funkcji społeczno-gospodarczych.
– Takie miejscowości jak Ćmielów mają szansę rozwoju i uatrakcyjnienia oferty nie tylko dla osób starszych, czy w średnim wieku, ale również dla młodych. To budowa pumptrucka, to także zmiana wizerunku naszego pięknego Stadionu Leśnego w Ćmielowie, na którym odbywa się wiele imprez kulturalnych, który zyska na swym wyglądzie, gdzie młodzież będzie mogła spędzać swój czas wolny. Wszystko po to, aby takich atrakcji nie musiała szukać w innych miastach, a docelowo, aby chciała pozostać w miejscu, z którego pochodzi, gdzie ma swoje korzenie i rodziny. „Polski Ład”, to ogromna szansa rozwoju dla takich małych miejscowości jak gmina Ćmielów – zaznaczyła burmistrz.
Joanna Suska podkreśliła, że dzięki pozyskanym środkom możliwe są rozbudowa, budowa i remont świetlic wiejskich.
– Mieszkańcy naszej gminy chcą się spotykać, chcą wspólnie spędzać wolny czas. Mamy w planach stworzenie specjalnej oferty zajęć dla młodszych mieszkańców, aby pozostawili swoje tablety i telefony i postawili na wspólną integrację nie w wirtualnym świecie, a w realnym życiu. Temu służyć będą także zmodernizowane przez nas obiekty sportowe, jak chociażby boisko przy szkole podstawowej w Ćmielowie – mówiła Joanna Suska.
Przypomniała również, że gmina zmienia się dzięki realizacji tzw. miękkich programów, jak chociażby likwidacja „białych plam”.
– Takich linii przewozowych, dofinansowanych przez rząd, na terenie naszej gminy jest 6. One świetnie się wpisują w potrzeby mieszkańców, przy niewielkim współudziale finansowym gminy Ćmielów. To jest jedno z tych działań nakierowanych na mieszkańców. Mieszkańcy codziennie przychodzą do mnie i mówią jak zmienia się nasz Ćmielów. To jest dla mnie dumą, że mogę wypełniać swoją misję. Nie udałoby się, gdyby nie współpraca z panią poseł Agatą Wojtyszek, która poświęciła wiele swojego czasu, aby wysłuchać jakie mamy problemy, jakie mamy plany. Nie znałyśmy się wcześniej, byłam nowym burmistrzem, ale pani poseł mnie wysłuchała i przyjęła. Te pozyskane środki, to dla nas olbrzymia szansa – podsumował Joanna Suska.
Również Mirosław Rogoziński, pochodzący z Ćmielowa, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego podkreśla, że 17 mln złotych pozyskanych na inwestycje, to bardzo dużo, jak na tak małą gminę jak Ćmielów.
– Nigdy w życiu bez dofinansowania 95 procent, 98 procent, gmina by sobie nie pozwoliła na takie inwestycje. Wielki pokłon dla pani poseł Agaty Wojtyszek, dla naszych parlamentarzystów za to, że to się dzieje. A tych inwestycji jest naprawde sporo, to świetlice, które powstają, wkrótce odbiór świetlicy w Brzóstowej, wcześniej oddana do użytku świetlica w Piaskach Brzóstowskich. Takim oczkiem w głowie dla mieszkańców Ćmielowa jest rewitalizacja Rynku. Fontanna w kształcie imbryka, z którego będzie się lała woda i ławeczki w kształcie filiżanek. Raz jeszcze wielki ukłon w stronę pani poseł Agaty Wojtyszek, która zawsze Ćmielów odwiedza – podsumował Mirosław Rogoziński.