Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jodła z Leśnictwa Bałtów ozdobi Jasną Górę!

Ponad 16 metrów wysokości ma jodła ze świętokrzyskiej puszczy, która ozdobi klasztor na Jasnej Górze w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Drzewko ścięte zostało 4 grudnia i rozpoczęło podróż do Częstochowy. – W ubiegłym roku narodziła się taka tradycja, że leśnicy spod Świętego Krzyża, ofiarują choinkę na Jasną Górę, jako dar leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów w Radomiu, a jednocześnie drzewko symboliczne dla wszystkich leśników. – wyjaśnia Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

fot. Nadleśnictwo Ostrowiec Św.

Chyba nikt z nas, kto obchodzi Święta Bożego Narodzenia, nie wyobraża sobie tego czasu bez ozdobionego bombkami, światełkami i łańcuchami drzewka w domu. Jedni stawiają na sztuczne drzewko, inni nie wyobrażają sobie świąt bez zapachu prawdziwej jodły, czy sosny. Dzięki Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Radomiu Nadleśnictwu Ostrowiec Świętokrzyski, 16 metrowa jodła 5 grudnia trafiła na Jasną Górę.

– W tamtym roku pierwszy raz z leśnictwa Jeleniec przekazaliśmy taką choinkę na Jasną Górę. W tym roku wybraliśmy drzewko z leśnictwa Bałtów. Myślimy, że stanie się to już nasza tradycją – dodaje Jacek Sobolak.

fot. Nadleśnictwo Ostrowiec Św.

Przypomina, że jodła jest symbolem Puszczy Świętokrzyskiej.

– Z samego rana 5 grudnia nasza choinka dotarła do Częstochowy. Tam już zajęli się nią administratorzy klasztoru. Jej oficjalne przekazanie, przy udziale dyrektora Lasów Państwowych w Radomiu odbędzie się 16 grudnia. Choinka będzie już częściowo ubrana, przystroimy ją dodatkowo ozdobami z drewna, które nawiązują do naszej pracy, i które jednocześnie staramy się promować – dodaje Jacek Sobolak.

Nadleśnictwo Ostrowiec Św. nie prowadzi sprzedaży detalicznej choinek, prowadzi natomiast świąteczną akcję „Choinka”.

– Przekazujemy symboliczne choinki dla szkół, przedszkoli, organizacji, samorządów lokalnych, instytucji użyteczności publicznej. Przekazujemy je bezpłatnie. Są oznaczone brelokiem, że jest darem Nadleśnictwa Ostrowiec Św. – przypomina Jacek Sobolak.

fot. Nadleśnictwo Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this