Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Julia Pająk z MRM w Kunowie przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego!

Młodzież to nasza przyszłość. Ciężko nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza gdy patrzy się na młodych, aktywnych mieszkańców gminy Kunów, którzy uczą się samorządności w ramach działań Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie. Teraz młodzi radni mogą być podwójnie dumni – Julia Pająk, dotychczasowa przewodnicząca MRM w Kunowie, została bowiem także przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego!

fot. Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie

– Oczywiście, jako opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie jestem bardzo dumny z Julii. Została przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego 18 maja, podczas V Sesji Sejmiku, która odbyła się w Starachowicach. Miała dwóch kontrkandydatów, jednak to ją wybrano do pełnienia tej funkcji. Podczas Sesji Rady Miejskiej w Kunowie, 30 maja, pan Lech Łodej, burmistrz Kunowa i pan Piotr Bek, przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie złożyli Julii gratulacje, a także podziękowania za działalność na rzecz młodzieży – tłumaczy Paweł Gawron, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie.

Julia Pająk bardzo chętnie angażuje się w działania wolontariackie, pomaga także aktywnie przy współorganizacji imprez, jakie odbywają się na terenie gminy Kunów, podobnie jak pozostali członkowie MRM w Kunowie. Ostatnio młodzieżowych radnych można było spotkać podczas Gminnego Dnia Dziecka, jaki zorganizowany został na stadionie sportowym „Stali” Kunów 2 czerwca. Pomimo, że to wielki zaszczyt i osiągnięcie zostać przewodniczącym Sejmiku młodych, to Julia nie gwiazdorzy, wprost przeciwnie o swoim sukcesie mówi bardzo skromnie.

fot. Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie

– Z dotychczasowego prezydium Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odeszły dwie osoby, ze względu na studia. Odbyły się nowe wybory do prezydium, członkowie młodzieżowego sejmiku zdecydowali, że to ja będę przewodniczącą. Teraz moje obowiązki się poszerzyły, muszę dbać o ład i porządek podczas sesji. Teraz muszę także reprezentować młodzież z województwo i sejmik. Muszę się też orientować, co robią poszczególne komisje, bo jestem przewodniczącą komisji przygotowawczej, w jej skład wchodzą przewodniczący wszystkich komisji i całe prezydium, więc to jest też dodatkowa odpowiedzialność – tłumaczy Julia Pająk.

fot. Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie

Obecnie radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa za pośrednictwem jednej z komisji zajmują się pisaniem listów do włodarzy z województwa świętokrzyskiego, aby promować i zachęcać do tworzenia młodzieżowych rad miejskich w ich miejscowościach. Komisja sportu stara się zorganizować turniej piłki nożnej o puchar Młodzieżowego Sejmiku. Komisja promocji zajmuje się natomiast tworzeniem żywych lekcji historii w województwie.

– W polityce młodzieżowej, o ile mogę to tak nazwać jestem już pięć lat, fajnie, że zostałam w ten sposób wyróżniona. Dostałam się także na trzecią kadencję do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie. Jeszcze nie zdecydowałam się, czy będę startować w wyborach na przewodniczącą ponieważ myślę, że powinnam już oddać pałeczkę młodszym – mówi skromnie Julia.

fot. Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie

Znany jest już także oficjalny skład osobowy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie III kadencji na lata 2019 – 2021. 
Do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie zgłosiło się 15 kandydatów z terenu gminy Kunów. Zgodnie z zapisem w Statucie MRM – w sytuacji, kiedy liczba kandydatów do Rady jest równa liczbie mandatów, o które mogą się kandydaci ubiegać, to wszyscy kandydaci zostają automatycznie powołani na Radnych MRM. Zatem wszyscy zgłoszeni kandydaci zostaną zaprzysiężeni na radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie III kadencji na lata 2019 – 2021 podczas I Sesji zaplanowanej na 13 czerwca, na godzinę 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie.

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie III kadencji to:
1. Karolina Adamska
2. Ewelina Banasik 
3. Patrycja Chojnacka
4. Wiktoria Giez
5. Julia Misztal
6. Nikola Mucha
7. Zuzanna Mucha
8. Anna Oziomek
9. Julia Pająk
10. Julia Raban
11. Wiktoria Różalska
12. Wojciech Stolarczyk
13. Aleksander Ulik
14. Krystian Zygadlewicz
15. Marta Ziemba

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this