Znajdź nas na

FAKTY

Karol Wójcik apeluje o modernizację przejść dla pieszych w ciągu ulicy Polnej!

O utworzenie nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych w ciągu ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim apeluje Karol Wójcik, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka. W pobliżu znajduje się zarówno szkoła podstawowa, szkoła średnia, park, jak i pasaż handlowo-usługowy. – A wszystko po to, aby ci, którzy z tych przejść korzystają, a są to przede wszystkim dzieci, rodzice z dziećmi, czy osoby starsze,mogli to zrobić w sposób bezpieczny – tłumaczy Karol Wójcik. Co na to Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św., które tą drogą zarządza?

Karol Wójcik, radny Rady Miasta Ostrowca Św. z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W imieniu mieszkańców Osiedla Spółdzielców, Osiedla Sienkiewiczowskiego i Osiedla Trójkąt interpelację w sprawie modernizacji dwóch przejść dla pieszych w ciągu ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim złożył Karol Wójcik, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka. 

– W tym rejonie występuje szczególnie duże natężenie ruchu zarówno samochodowego jak i pieszego w godzinach pracy szkoły. Jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna dla tych uczniów, którzy samodzielnie uczęszczają do placówki, ale i osób starszych. Dzięki postawieniu we wspomnianych miejscach tzw. bezpiecznych i inteligentnych przejść zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko pieszym, ale zwrócimy dodatkowo uwagę kierującym pojazdami, aby zachowali jeszcze większą czujność w takich miejscach – pisał w swojej interpelacji Karol Wójcik.

Interpelacja Karola Wójcika, radnego Rady Miasta Ostrowca Św. z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Czy Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim podejmie kroki zmierzające do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców? 

– (…) zarządca drogi w przypadku ogłoszenia naboru wniosków o dofinansowanie zadań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych rozważny możliwość zawnioskowania o doposażenie dwóch przejść zlokalizowanych w pasie drogi powiatowej nr 1646T – ul. Polna na wysokości ww. budynku w elementy aktywnego przejścia dla pieszych – w odpowiedzi na interpelację radnego wyjaśnia Łukasz Witkowski, Sekretarz Powiatu Ostrowieckiego.

Odpowiedź, jaką otrzymał radny Karol Wójcik
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Od czasu złożenia interpelacji minęły cztery miesiące, a przejścia jak czekały, tak wciąż „czekają” na modernizację. Początek roku szkolnego zbliża się zaś coraz większymi krokami.  

– Na bezpieczeństwie dzieci, młodzieży, mieszkańców naszego miasta i powiatu  nie możemy oszczędzać – podsumowuje Karol Wójcik.  

ul. Polna. Przejście dla pieszych przy szkole podstawowej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this