Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: Kobieta zmarła po cesarskim cięciu; prokuratura ma wyniki sekcji zwłok!

Prokuratura otrzymała wyniki sekcji zwłok kobiety, która zmarła po przeprowadzonym cesarskim cięciu w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra. Na tym etapie w sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Przemyśl, 06.10.2017. Sala w zmodernizowanym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, 6 bm. (dd/am) PAP/Darek Delmanowicz

41-letnia Mariola G. trafiła do szpitala 22 grudnia ubiegłego roku. Zmarła dwa dni później po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Dziecko kobiety przeżyło.

Okoliczności śmierci kobiety wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Krakowie. Śledztwo prowadzone jest w sprawie narażenia 41-letniej kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel medyczny szpitala.

Jak poinformowała we wtorek PAP prokurator Katarzyna Duda, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Krakowie śledczy otrzymali wyniki sekcji zwłok kobiety oraz dodatkowych badań histopatologicznych.

„Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura nie będzie ujawniać tez zawartych w opinii biegłych. Aktualnie trwają przesłuchania personelu Szpitala Kieleckiego i wnioski z tej opinii są istotne z punktu widzenia prowadzonych czynności” – zaznaczyła.

Śledztwo prowadzone jest „w sprawie”, nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Szpital nie komentuje zdarzenia. W przesłanym do mediów oświadczeniu przedstawiciele lecznicy podkreślili gotowość do współpracy ze wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki.

„W celu zapewnienia dziecku należytej ochrony i opieki, poinformowaliśmy o tym przykrym zdarzeniu Sąd Rodzinny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Szpital jest gotów do współpracy z wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki. Jednocześnie przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie zmarłej” – napisano.

Kobieta osierociła trójkę dzieci. (PAP)

wdz/ akub/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this