Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: rodzice skazani za znęcanie się nad rocznym synem!

Na karę siedmiu lat pozbawiania wolności skazał we wtorek kielecki sąd Cezarego G. oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad rocznym synem. Matka chłopca usłyszała wyrok trzech lat więzienia.

Kielce, 23.03.2015. Gmach Sądu Rejonowego w Kielcach. PAP/Michał Walczak

Jak poinformował we wtorek PAP sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach sąd uznał Cezarego G. za winnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na swój wiek i spowodowanie u niej obrażeń ciała na okres powyżej siedmiu dni.

„Ojciec dziecka został skazany na siedem lat więzienia, orzeczono również zadośćuczynienie na rzecz małoletniego w kwocie 60 tys. zł” – przekazał sędzia.

Matka Alicja Ż. została skazana na trzy lata pozbawiania wolności. Wobec obojga oskarżonych sąd orzekł zakaz zbliżania się do dziecka na odległość mniejszą niż 100 metrów (odpowiednio przez siedem i pięć lat).

Chłopiec został przywieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w październiku 2021 roku przez 29-letnią matkę. Nad dzieckiem tego dnia opiekę sprawował 32-letni ojciec. Po wykonaniu badań okazało się, że dziecko ma złamaną rękę i nogę oraz – jak określali lekarze – było ogólnie zaniedbane.

Rodzice zostali zatrzymani, a śledztwo w sprawie wszczęła kielecka prokuratura. Cezaremu G. przedstawiono zarzut znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Alicji Ż. przedstawiono zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Proces przed Sądem Rejonowym w Kielcach odbywał się z wyłączoną jawnością. Wyrok jest nieprawomocny. (PAP)

wdz/ akub/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this