Znajdź nas na

FAKTY

Kielczanin wykorzystując dane osobowe posłanki zamówił sprzęt AGD i sushi!

O usiłowanie wyrządzenia szkody majątkowej Marzenie Okle-Drewnowicz posłance na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, podejrzany jest 46-latek z Kielc. Wykorzystując jej dane osobowe, za pośrednictwem sieci zamówił do biura poselskiego sprzęt AGD o wartości prawie 10 000 złotych oraz jedzenie o wartości przekraczającej 400 złotych. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Oszust wykorzystał dane osobowe Marzeny Okły-Drewnowicz, Posła na Sejm RP zamawiając sprzęt AGD i jedzenie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

8 stycznia do skarżyskiej komendy zgłosiła się pracownica miejscowego biura poselskiego posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marzeny Okły-Drewnowicz. Kobieta zawiadomiła, że w dniach od 6 do 8 stycznia nieznany sprawca wykorzystując dane posłanki, za pośrednictwem sieci zamówił do biura poselskiego sprzęt AGD o wartości blisko 10 000 złotych oraz sushi z lokalnej restauracji warte ponad 400 złotych z lokalnej restauracji. 

Towar został dostarczony z opcją płatności przy jego odbiorze, ale płatność nie została zrealizowana z uwagi na odmowę przyjęcia zamówień. Sprawą zajęli się skarżyscy funkcjonariusze na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą. Wspierani przez policjantów pionu kryminalnego komendy wojewódzkiej, stróże prawa wpadli na trop człowieka podejrzewanego o związek ze sprawą. W piątkowe popołudnie (12 stycznia) mundurowi zatrzymali 46-letniego kielczanina. Mężczyzna przewieziony został do skarżyskiej jednostki policji. W rozmowie z policjantami przyznał, że to właśnie on składał zamówienia do biura poselskiego.

W sobotę (13 stycznia) kielczanin został doprowadzony do skarżyskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wyrządzenia szkody majątkowej posłance Marzenie Okle-Drewnowicz poprzez wykorzystanie jej danych osobowych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Wkrótce 46-latek zasiądzie na sądowej ławie oskarżonych. Grozi mu nawet ośmioletni pobyt za więziennym murem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this