Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kierowcy kontra piesi! Policjanci podsumowali akcję!

39 wykroczeń kierujących i 9 wykroczeń pieszych, to bilans akcji, zorganizowanej w poniedziałek (11 marca) przez ostrowieckich policjantów na drogach naszego powiatu

naOSTRO.info

W poniedziałek, 11 marca ostrowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’, w których szczególną uwagę zwracano na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy-kierujący, kierujący-pieszy.

Działania ukierunkowane były na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych, jak również wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

W miniony poniedziałek na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci prowadzili wzmożone działania, podczas których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ogółem w trakcie działań ujawniono 3 nieprawidłowe zachowania uczestników dróg w stosunku do pieszych.

Funkcjonariusze ujawnili 39 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Do najczęstszych „grzechów” kierowców należą – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i zmiana pasa ruchu przed przejściem dla pieszych.

Mundurowi ujawnili także 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęstsze to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci apelują o zachowanie zgodne z przepisami i dbanie o własne bezpieczeństwo m.in. noszenie elementów odblaskowych po zmroku.

Tego rodzaju działania na drogach powiatu ostrowieckiego będą kontynuowane w przyszłości. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this