Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Do Ostrowca Św. powróci Punkt Gazownictwa PSG? Powrót gazowników ułatwiłby życie mieszkańcom!

Wczoraj z wizytą do Ostrowca Świętokrzyskiego zawitał Radosław Słoniewski – dyrektor oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa. Jak zapewnił nas senator Jarosław Rusiecki, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku do Ostrowca Świętokrzyskiego na ul. Sandomierską powróci Punkt Gazownictwa PSG, który ułatwi życie mieszkańcom i przedsiębiorcom. W mieście, w którym mnóstwo zamontowanych jest termin w mieszkaniach i pieców gazowych w domach jednorodzinnych takie pogotowie to konieczny wentyl bezpieczeństwa.

fot. FB Jarosław Rusiecki

Punkt gazownictwa był zawsze ważnym miejscem na mapie wszystkich ostrowczan, zwłaszcza, gdy doszło do awarii lub potrzebna była natychmiastowa interwencja pogotowia gazowego. Niestety w 2013 roku gazownicy zmuszeni zostali do przeprowadzki, a mieszkańcy wszystkie sprawy musieli załatwiać od tej pory w Starachowicach. Na terenie powiatu ostrowieckiego dochodzi do dwukrotnie większej liczy interwencji, niż na terenie powiatu starachowickiego. Potrzebne jest zatem znajdujące się na miejscu pogotowie gazowe.

– Polska Spółka Gazowa zdecydowała, że przy ulicy Sandomierskiej powstanie punkt gazownictwa odtwarzany po likwidacji w 2013 roku przez władze PO-PSL. Polska Spółka Gazowa poszukując w różnych miejscach lokalizacji na ten punkt, powróciła do rozmów ze swoją spółką matką – PGNiG. Zdecydowano, że ten majątek został zakupiony przez PSG i w tym roku, a widziałem już wizualizację, powstanie punkt gazownictwa Polskiej Spółki Gazowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Staram się przekonać Pana dyrektora, który nie powiedział nie, że tam gdzie wcześniej był rejon jest szansa w przyszłości na jego w pełni odtworzenie – powiedział nam Jarosław Rusiecki, Senator RP.

Za rządów PO-PSL przeprowadzono likwidację wielu oddziałów na terenie całego kraju m.in. zniknął oddział ostrowiecki, przekształcono oddział sandomierski. Po przegranych wyborach nowy zarząd pod wpływem nacisków i presji związkowej, organizacyjnej i politycznej przeorganizował całość Spółki i teraz poza Centralą w Warszawie istnieje 16 oddziałów regionalnych (wojewódzkich). W ten sposób Kielce, jako siedziba tego oddziału uzyskały wyższą rangę. Uporządkowało to też działania administracyjne. Niektóre oddziały już odtworzono, jak w przypadku Końskich, przed innymi dopiero ten proces jak np. w Ostrowcu Św.

Lokalny punkt PSG jest bardzo ważny z punktu widzenia mieszkańców. Z jednej strony zajmie się bowiem sprawami związanym z poborem i analizą dystrybucji, jak również i to chyba najważniejsze z punktu widzenia ostrowczan – na miejscu dostępne będzie wówczas pogotowie gazowe.

– To jest taki pierwszy punkt kontaktu przy różnego rodzaju interwencjach dla mieszkańców, jak również dla przedsiębiorców, którzy zgłaszają się do Polskiej Spółki Gazownictwa, jako klienci, korzystający z poboru gazu dla celów przedsiębiorczych – twierdzi Jarosław Rusiecki.

Senator przypomina także, że PSG rozpocznie w tym roku przebudowę gazociągu o łącznej długości prawie 13 km. Całkowita wartość projektu „Budowa gazociągu relacji Sandomierz – Ostrowiec Świętokrzyski” to ponad 126 mln PLN netto. Powiat ostrowiecki nie ponosi żadnych kosztów związanych z tą inwestycją.

O planach PSG pisaliśmy więcej tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this