Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kierowcy skarżą się na zniszczone opony i wybite zawieszenia. Powiat tłumaczy, że nie ma pieniędzy i czeka na środki rządowe!

O tym, że stan Alei Jana Pawła od ulicy Siennieńskiej do ulicy Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim do najlepszych nie należy, wie każdy kto chociaż raz nią jechał, czy to jako pasażer, czy kierowca. W wielkim skrócie: dziura na dziurze. Względnie przejezdny jest tylko lewy pas drogi. Z prośbą o remont drogi wystąpiła pod koniec czerwca Renata Duda, radna miejska z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Zgodnie z przysługującymi uprawnieniami, wynikającymi z funkcji radnego Rady Miasta zgłaszam interpelację w sprawie wykonania remontu Alei Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania ul. Siennieńskiej do skrzyżowania z ul. Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyżej wymieniony odcinek ulicy wymaga remontu asfaltowej nawierzchni. Na tej drodze są głębokie i bardzo liczne dziury, które powodują, że zawieszenie samochodu wybija się, a opony oraz felgi ulegają zniszczeniu. Mieszkańcy proszą o remont tej ulicy – czytamy w interpelacji Renaty Dudy z 24 czerwca.

Niestety dobrych wiadomości dla kierowców nie mamy. Starostwo Powiatowe potwierdza, że remont jest potrzebny, jednak nie ma na niego środków finansowych. Oznacza to ni mniej ni więcej, że kierowcy albo powinni omijać „trefny” odcinek drogi, albo przesiąść się na rowery.

– Informuję, że uznajemy za w pełni zasadną konieczność wykonania remontu wyżej wymienionego odcinka drogi. Niestety ze względu na bardzo złą sytuację finansową budżetu Powiatu Ostrowieckiego, zadanie takie nie może zostać wykonane ze środków własnych. Przyczyną takiego stanu rzeczy są bardzo duże zobowiązania kredytowe jednostki, powstałe w latach ubiegłych – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej, pod którą podpisała się Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Kierowców poruszających się Aleją Jana Pawła II na odcinku od ulicy Siennieńskiej do skrzyżowania z ul. Radwana nie interesuje sytuacja finansowa powiatu, tylko droga w dobrym stanie technicznym. Czy ubezpieczyciel, a także serwisy samochodowe, wezmą pod uwagę tłumaczenia kierowców, że ich auta, kupione często na kredyt, uległy zniszczeniu, czy uszkodzeniu przez dziurawą nawierzchnię? Czy ciągłym wytłumaczeniem obecnych władz powiatu będzie już zawsze przerzucanie odpowiedzialności na poprzednią ekipę? Czy pogarszający się stan dróg powiatowych, gminnych i wojewódzkich, przebiegających przez nasze miasto to już norma? Wystarczy spojrzeć na Aleję 3 Maja, czy ulicę Okólną, które też nie mogą „doprosić” się remontu.

Jest jednak światełko w tunelu. Są nim pieniądze rządowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiło bowiem wniosek o dofinansowanie obejmujący odcinek drogi od ulicy Siennieńskiej do skrzyżowania z ul. Radwana, który zakwalifikował się do programu.

– W przypadku przyznania dofinansowania zadanie będzie mogło zostać zrealizowane przy wsparciu gminy Ostrowiec Świętokrzyski – czytamy w odpowiedzi.

Pytanie tylko jak długo przyjdzie kierowcom na ten remont czekać.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radny powiatowy podczas sesji apelował do wójta Waśniowa! Dzięki jego interwencji transport uczniów odbędzie się zgodnie z prawem!

FAKTY

Starostwo ogłasza kolejny konkurs! Tym razem poszukuje podinspektora w wydziale Infrastruktury i Rozwoju!

FAKTY

Wioletta Zbrożyna: Jak już coś się stanie, to będzie za późno! Apel mieszkanki na sesji Rady Gminy w Waśniowie!

FAKTY

Oprócz miłości do bliźniego, warto promować miłość do ojczyzny! Ostrowieccy Patrioci uczcili pamięć o Armii Krajowej!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this