Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kierunek Świętokrzyskie! Touroperatorzy z Ukrainy zwiedzili nasz region!

Dobiegła końca wizyta studyjna touroperatorów z Ukrainy, którzy przebywali w naszym województwie od wtorku. Przedstawiciele sześciu agencji turystycznych zza naszej wschodniej granicy zwiedzali najpiękniejsze i najciekawsze turystycznie zakątki regionu. Z gośćmi spotkał się Marcin Piętak, dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa i prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wizyta zorganizowana została przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, współfinansowana jest w ramach ministerialnego projektu pod nazwą „Świętokrzyskie, silna marka terytorialna – cykl działań analityczno-rozwojowych. Studium Przypadku dla kreowania i wzmacniania polskich marek regionalnych i lokalnych”.

W ramach projektu najpiękniejsze atrakcje ziemi świętokrzyskiej poznali przedstawiciele agencji turystycznych: Maxima Travel Company z Kijowa, Karpatia Galych Tour z Lwowa, Savana z Lwowa, Travel World z Kijowa, OpenWorld z Kijowa i Agencji Mrij z Charkowa.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Bardzo nam zależy, żeby współpraca z Ukrainą rozwijała się jak najlepiej. Deklaracje, które padły z ust touroperatorów były satysfakcjonujące. Goście zadeklarowali, że już w październiku przedstawią swoim ukraińskim klientom oferty uwzględniające atrakcje naszego województwa – mówi Marcin Piętak.

Przedstawiciele branży turystycznej z Ukrainy zapoznali się z ofertą Basenów Mineralnych w Solcu-Zdroju z kompleksem basenów z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową i szeroką gamą możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. W Busku – Zdroju odwiedzili Park Zdrojowy i poznali uzdrowiskowe bogactwo Sanatorium Marconi. Otrzymali także pełną informację o ofercie innych obiektów turystycznych w świętokrzyskich uzdrowiskach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Touroperatorzy poznali też Sandomierz z jego atrakcyjną ofertą. Zwiedzili między innymi, urokliwą starówkę z zabytkowymi mieszczańskimi kamieniczkami, jeden z najpiękniejszych renesansowych ratuszy w Polsce, Bramę Opatowską oraz XIV-wieczny zamek, wzniesiony na miejscu pradawnego grodu.

Goście odwiedzili także Bałtowski Kompleks Turystyczny, który jest najpopularniejszą atrakcją w województwie świętokrzyskim i jedną z najlepszych w Polsce polecanych na weekendowy rodzinny weekend. Byli też w Krzemionkach – unikalnym na światową skalę rezerwacie archeologicznym z zespołem neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego, który zaledwie przed miesiącem został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego UNESCO.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W czasie wizyty przedstawiciele ukraińskich biur podróży rozmawiali także z reprezentantami biur świętokrzyskich, skupionych w Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Rozmowy te dotyczyły wzajemnej współpracy w zakresie organizacji turystyki przyjazdowej do regionu Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this