Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kierunek Świętokrzyskie! Touroperatorzy z Ukrainy zwiedzili nasz region!

Dobiegła końca wizyta studyjna touroperatorów z Ukrainy, którzy przebywali w naszym województwie od wtorku. Przedstawiciele sześciu agencji turystycznych zza naszej wschodniej granicy zwiedzali najpiękniejsze i najciekawsze turystycznie zakątki regionu. Z gośćmi spotkał się Marcin Piętak, dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa i prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wizyta zorganizowana została przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, współfinansowana jest w ramach ministerialnego projektu pod nazwą „Świętokrzyskie, silna marka terytorialna – cykl działań analityczno-rozwojowych. Studium Przypadku dla kreowania i wzmacniania polskich marek regionalnych i lokalnych”.

W ramach projektu najpiękniejsze atrakcje ziemi świętokrzyskiej poznali przedstawiciele agencji turystycznych: Maxima Travel Company z Kijowa, Karpatia Galych Tour z Lwowa, Savana z Lwowa, Travel World z Kijowa, OpenWorld z Kijowa i Agencji Mrij z Charkowa.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Bardzo nam zależy, żeby współpraca z Ukrainą rozwijała się jak najlepiej. Deklaracje, które padły z ust touroperatorów były satysfakcjonujące. Goście zadeklarowali, że już w październiku przedstawią swoim ukraińskim klientom oferty uwzględniające atrakcje naszego województwa – mówi Marcin Piętak.

Przedstawiciele branży turystycznej z Ukrainy zapoznali się z ofertą Basenów Mineralnych w Solcu-Zdroju z kompleksem basenów z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową i szeroką gamą możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. W Busku – Zdroju odwiedzili Park Zdrojowy i poznali uzdrowiskowe bogactwo Sanatorium Marconi. Otrzymali także pełną informację o ofercie innych obiektów turystycznych w świętokrzyskich uzdrowiskach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Touroperatorzy poznali też Sandomierz z jego atrakcyjną ofertą. Zwiedzili między innymi, urokliwą starówkę z zabytkowymi mieszczańskimi kamieniczkami, jeden z najpiękniejszych renesansowych ratuszy w Polsce, Bramę Opatowską oraz XIV-wieczny zamek, wzniesiony na miejscu pradawnego grodu.

Goście odwiedzili także Bałtowski Kompleks Turystyczny, który jest najpopularniejszą atrakcją w województwie świętokrzyskim i jedną z najlepszych w Polsce polecanych na weekendowy rodzinny weekend. Byli też w Krzemionkach – unikalnym na światową skalę rezerwacie archeologicznym z zespołem neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego, który zaledwie przed miesiącem został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego UNESCO.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W czasie wizyty przedstawiciele ukraińskich biur podróży rozmawiali także z reprezentantami biur świętokrzyskich, skupionych w Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Rozmowy te dotyczyły wzajemnej współpracy w zakresie organizacji turystyki przyjazdowej do regionu Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this