Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Kinga Wielgus z „Bronka” pierwsza w eliminacjach okręgowych Olimpiady Solidarności!

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr III. im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św., Kinga Wielgus zajęła I miejsce, a Agnieszka Orłowska IV w eliminacjach okręgowych „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, jakie odbyły się 14 marca w Kielcach.

fot. Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św.

Uczennice ostrowieckiego „Bronka” odniosły ogromny sukces. Kinga Wielgus zajęła I miejsce, a Agnieszka Orłowska IV.  

Zadania testowe okazały się znacznie trudniejsze niż w roku ubiegłym. Regulamin olimpiady przewiduje, że trzy pierwsze miejsca przechodzą do następnego etapu.  I tak w eliminacjach centralnych nasz region reprezentować będzie Kinga Wielgus. Nad uczniami opiekę sprawuje Anna Budzeń, nauczyciel historii.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce, obejmujący lata 1970-1990. Do każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej szkół. W tym roku do konkursu zarejestrowało się blisko 600 placówek z całej Polski. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego finału.

fot. Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św.

– Jako organizatorzy odczuwamy ogromną satysfakcję z zaufania jakim obdarzają nas uczniowie i nauczyciele przystępujący tak licznie do Konkursu – mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności. –Z roku na rok dokładamy starań, by oprócz rzetelnego podejścia do opracowywanych zadań konkursowych czy też wspaniałych nagród, laureaci wojewódzcy i ich nauczyciele mogli wzbogacić i uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności w organizowanych działaniach towarzyszących projektowi – dodaje.

Przed finałem grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na trzydniową wizytę studyjną, podczas której uczestnicy będą brali udział między innymi w warsztatach tworzenia krótkich form filmowych, dziennikarskich, wystąpień publicznych oraz zwiedzaniu miejsc związanych z historią lat 1970-1990.

Umiejętności wykorzystają podczas egzaminu finałowego, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Finał odbędzie się na początku czerwca w Poznaniu.

Całe Liceum nr III trzyma kciuki za Kingę i życzy jej powodzenia!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this