Znajdź nas na

FAKTY

Kolejna droga w gminie Bałtów doczekała się modernizacji! A to nie koniec dobrych wiadomości! [VIDEO]

W gminie Bałtów systematycznie wydłuża się sieć wyremontowanych, zmodernizowanych i przebudowanych dróg. Z nowej nawierzchni mogą już korzystać mieszkańcy Okołu (terenów „za mostem”). Droga ta wymagała remontu po pracach związanych z budową kanalizacji sanitarnej. Jak zapowiada Hubert Żądło, wkrótce zmieni się również kolejny, 700-metrowy odcinek prowadzący do tzw. „Obrazika” w Okole.

Mieszkańcy Okołu mogą już korzystać z wyremontowanej drogi fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W gminie Bałtów nowe odcinku dróg powstają „jak grzyby po deszczy”. Cieszą się z nich nie tylko mieszkańcy gminy, ale i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę urokliwą gminę. Nową nawierzchnię zyskała droga w Okole położona za mostem na rzece Kamiennej. 

– Podczas budowy kanalizacji w Okole droga ta została częściowo rozkopana. Obecnie jest już po remoncie. Wykonana została nowa nawierzchnia. Położona została warstwa wiążąca i ścieralna. Podniesione zostały studzienki kanalizacyjne, zrobiona została dylatacja i przyczółki przy moście na rzece Kamiennej – tłumaczy Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Dodaje, że środki na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dofinansowanie w wysokości 70 proc.). Koszt inwestycji zamknął się w kwocie  337 000 zł, (z czego pozyskane dofinansowanie wynosiło 236 000 zł, a wkład własny gminy – 101 000 zł). 

Wykonawcą 667-metrowego odcinka było Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Henryk Dwojak, sołtys miejscowości Okół I tłumaczy, że na nową drogę mieszkańcy musieli chwilkę poczekać, a to ze względu na prace związane z budową kanalizacji. 

– Warto było jednak poczekać. Teraz mamy  odnowioną drogę. Zdecydowanie lepiej się po niej jeździ – wyjaśnia Henryk Dwojak.

Ewa Puchałka, sołtys wsi Okół II przyznaje, że droga jest uczęszczana przez mieszkańców. Prowadzi do pól uprawnych i lasów prywatnych, a także  łączy gminę Bałtów  z gminą Tarłów. 

– To najpiękniejsze osiedle w Okole. Mamy tu spokój, ciszę. Ta część wsi jest malowniczo położona, pomiędzy lasem, a rzeką. Powstają nowe domy. Jest tu dużo dzieci. A teraz mamy też piękną drogę – tłumaczy Ewa Puchałka. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jerzy Dunal, radny Rady Gminy Batów cieszy się, że za jego kadencji powstało tak dużo nowych dróg w Okole. 

– To co obiecałem, zostało wykonane. Ta droga będzie wyremontowana na kolejnym odcinku, do tzw. „Obrazika” – wyjaśnia radny. 

Odcinek, o którym wspomina Jerzy Dunal ma  775 metrów długości. Umowa na jego realizację została już podpisana.  Wartość zadania to ponad 500 000 zł (wkład własny gminy to ok. 200 000 zł). Dofinansowanie w tym przypadku pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this