Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejne środki z PFRON-u dla gminy Ćmielów! Będzie podjazd przy przedszkolu!

Gmina Ćmielów skutecznie pozyskuje środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ubiegłym roku dzięki 130 000 zł udało się zakupić busa przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, który służy mieszkańcom. W tym roku blisko 34 000 zł posłużą do budowy podjazdu przy Przedszkolu Samorządowym w Ćmielowie. – Pozyskując środki zewnętrzne, staramy się zmieniać naszą gminę dla mieszkańców, między innymi dostosowując budynki użyteczności publicznej dla potrzeb osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Zdjęcie ilustracyjne Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Ćmielów składała do PFRON-u dwa wnioski, jeden dotyczył budowy podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami przy Przedszkolu Samorządowym w Ćmielowie, drugi –  zakupu busa. W ramach skutecznego aplikowania, gmina pozyskała 33 880,76 zł na budowę podjazdu, zaś drugi wniosek jest w trakcie rozpatrywania. 

– Pozyskane ponad 33 000 zł to ok. 55 procent wartości tego ważnego zadania, nakierowanego na to, aby ten budynek był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a szczególnie dzieci z niepełnosprawnościami. Takich dzieci w naszym przedszkolu nie ma, ale nie oznacza to, że w przyszłości ich nie będzie. Obiekt musi również spełniać takie wymogi w świetle przepisów prawa. Sukcesywnie każdego roku takie podjazdy są budowane w gminie Ćmielów. Podpieramy się środkami zewnętrznymi, aby odciążyć nasz budżet  – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przypomina, że podjazd taki powstał już przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie. Dzięki dofinansowaniu z PFRON-u zakupiono także opaski medyczne dla osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.  W ubiegłym roku burmistrz Ćmielowa wnioskowała do PFRON-u o dofinansowanie na zakup busa przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych i wtedy pozyskała na ten cel ponad 130 000 zł. 

– Dzięki temu dzieci z niepełnosprawnościami są dowożone do placówek oświatowych we własnym zakresie nie korzystając z usług firm zewnętrznych zmniejszając tym samym koszty – podsumowuje burmistrz.

Zgodnie z umową podjazd powinien zostać wybudowany do końca tego roku. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie o przesunięciu środków na pokrycie wkładu własnego (45 proc.) decydować będą radni.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this