Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zakażonych osób znalazł się także młody mężczyzna z powiatu staszowskiego. Koronawirus atakuje też osoby młode. Służby sanitarne apelują: pomimo słonecznej pogody zostań w domu!

Zdjęcie ilustracyjne

Tuż po godzinie 9.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Najwięcej zakażonych osób znajduje się w województwie śląskim – 22 osoby, 12 osób pochodzi z województwa lubelskiego, 12 z województwa opolskiego, 11 z województwa małopolskiego, 10 z województwa warmińsko-mazurskiego, 6 osób z wojeództwa świętokrzyskiego, 2 osoby z województwa wielkopolskiego oraz po jednej osobie z województwa pomorskiego i podlaskiego.

Testy laboratoryjne obecność koronawirusa potwierdziły także u 6 osób z województwa świętokrzyskiego.

– To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu staszowskiego, młody mężczyzna z powiatu staszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna zakażona osoba, to już 19 ofiara koronawirusa w Polsce. 75-letni mężczyzna, znajdował się w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie z powodu koronawirusa zmarło już 19 osób. 1717 osób jest zakażonych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

W Chocimowie pamiętają o tradycji! Monika Major: W modlitwie siła, a w figurce nadzwyczajna moc! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this