Znajdź nas na

FAKTY

Kolorowe chryzantemy ozdobiły rondo i miejsca pamięci w gminie Bałtów!

Gmina Bałtów wspiera lokalnych producentów kwiatów. Za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozyskała nieodpłatnie 100 sztuk chryzantem. Ozdobiły plac przed Urzędem Gminy w Bałtowie, rondo przy drodze wojewódzkiej oraz miejsca pamięci znajdujące się na terenie gminy Bałtów.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Za oknami jesień, a na skwerze przed Urzędem Gminy w Bałtowie wiosna. Wszystko za sprawą kolorowych chryzantem. Rośliny pochodzą od lokalnego producenta z Wólki Trzemeckiej, któremu nie udało się ich sprzedać podczas listopadowego święta. 

– W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach 31 października – 2 listopada producentom kwiatów pozostało mnóstwo chryzantem. Jako gmina dostaliśmy informację od Józefa Cepila, dyrektora  Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, że jest możliwość pozyskania kwiatów do gminy.  Złożyliśmy taki wniosek na 100 kwiatów. Automatycznie ARiMR przydzielił nam te kwiaty. Następnym krokiem było porozumienie się z naszym lokalnym producentem. Kwiaty trafiły do nas wczoraj. Ozdobiły ronda, plac przed Urzędem Gminy w Bałtowie, a także miejsca pamięci – podsumowuje Hubert Żądło. 

Chryzantemy ozdobiły tez rondo w Bałtowie
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this