Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus Ostrowiec Św.! Nowe zakażenia na stacji dializ!

Spływają do nas niepokojące informacje z ostrowieckiej lecznicy. Po tym jak wczoraj, (3 maja) podczas krótkiej konferencji prasowej Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego ZOZ-u poinformował o zakażeniu na stacji dializ, dziś zarówno Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św., jak i Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala, potwierdzili że pojawiły się kolejne zakażenia. Zapewniają jednak, że pacjenci korzystający z dializ nie mają się czego obawiać. Zabiegi wykonywane będą nadal.

Grafika: naOSTRO.info

– Zgadza się. Są kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem u czterech osób na dializach. Dwie osoby jest to personel, a także dwie osoby, jeśli chodzi o pacjentów. Mamy także pięć wyników wątpliwych, do powtórzenie – wyjaśnia Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. 

Zakażenia potwierdza także Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala.

Zapewnia, że odpowiednie procedury w szpitalu zostały już wdrożone. 

– Oddział wewnętrzny II jest chwilowo nieczynny z powodu kwarantanny personelu. Stacja dializ działa. Pacjenci, którzy wykazują wyniki dodatnie zostali przekazani  do stacji dializ w Starachowicach. Generalnie stacji dializ zamknąć nie można ze względu na brak możliwości odesłania innych pacjentów – podkreśla Andrzej Gruza.

Dodaje, że zarówno od personelu, jak i pacjentów oddziału wewnętrznego II pobrano próbki. 

– Tam też są przeprowadzane wymazy u pacjentów i u personelu. Ze względu na to, że dializoterapia, jest to zabieg ratujący życie więc pacjenci nie mogą być pozbawieni korzystania z tego zabiegu. Zgodnie z zaleceniami konsultanta krajowego w dziedzinie nefrologii takie zabiegi muszą się odbywać. Szpital opracował odpowiednie procedury i wszystko będzie przebiegało zgodnie z potrzebami – podsumowuje Wioletta Adamczyk-Nowak.   

Przypomnijmy, że podczas wczorajszej (niedziela, 3 maja) konferencji prasowej Adam Karolik potwierdził, że od 71 dializowanych pacjentów, jak i personelu pobrane zostały próbki do badań. Dodał także, że pierwsza zakażona na stacji dializ osoba (pracownik stacji) nie miała kontaktu z pacjentami. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this