Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus Ostrowiec Św.! Nowe zakażenia na stacji dializ!

Spływają do nas niepokojące informacje z ostrowieckiej lecznicy. Po tym jak wczoraj, (3 maja) podczas krótkiej konferencji prasowej Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa ostrowieckiego ZOZ-u poinformował o zakażeniu na stacji dializ, dziś zarówno Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św., jak i Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala, potwierdzili że pojawiły się kolejne zakażenia. Zapewniają jednak, że pacjenci korzystający z dializ nie mają się czego obawiać. Zabiegi wykonywane będą nadal.

Grafika: naOSTRO.info

– Zgadza się. Są kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem u czterech osób na dializach. Dwie osoby jest to personel, a także dwie osoby, jeśli chodzi o pacjentów. Mamy także pięć wyników wątpliwych, do powtórzenie – wyjaśnia Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. 

Zakażenia potwierdza także Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala.

Zapewnia, że odpowiednie procedury w szpitalu zostały już wdrożone. 

– Oddział wewnętrzny II jest chwilowo nieczynny z powodu kwarantanny personelu. Stacja dializ działa. Pacjenci, którzy wykazują wyniki dodatnie zostali przekazani  do stacji dializ w Starachowicach. Generalnie stacji dializ zamknąć nie można ze względu na brak możliwości odesłania innych pacjentów – podkreśla Andrzej Gruza.

Dodaje, że zarówno od personelu, jak i pacjentów oddziału wewnętrznego II pobrano próbki. 

– Tam też są przeprowadzane wymazy u pacjentów i u personelu. Ze względu na to, że dializoterapia, jest to zabieg ratujący życie więc pacjenci nie mogą być pozbawieni korzystania z tego zabiegu. Zgodnie z zaleceniami konsultanta krajowego w dziedzinie nefrologii takie zabiegi muszą się odbywać. Szpital opracował odpowiednie procedury i wszystko będzie przebiegało zgodnie z potrzebami – podsumowuje Wioletta Adamczyk-Nowak.   

Przypomnijmy, że podczas wczorajszej (niedziela, 3 maja) konferencji prasowej Adam Karolik potwierdził, że od 71 dializowanych pacjentów, jak i personelu pobrane zostały próbki do badań. Dodał także, że pierwsza zakażona na stacji dializ osoba (pracownik stacji) nie miała kontaktu z pacjentami. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this