Znajdź nas na

FAKTY

Ulica Sandomierska do remontu! Znikną koleiny i dziury!

Dla kierowców podróżujących ulicą Sandomierską w Ostrowcu Św., stanowiącą odcinek drogi krajowej nr 9, mamy dobre wiadomości. Dziurawa, pełna kolein nawierzchnia doczeka się remontu. To także dobra wiadomość dla mieszkańców nieruchomości, znajdujących się przy tej jednej z najbardziej zatłoczonych ulic w Ostrowcu Św. Być może na czas remontu tiry wybierać będą Aleję 25-lecia Wolności , a nie jak to bywa w tygodniu, ulicę Sandomierską. Prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia. Jednak ostateczny termin ich rozpoczęcia poznamy po uzgodnieniu przez wykonawcę organizacji ruchu.

ul. Sandomierska fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wymieniona zostanie nawierzchnia, powstanie nowe oznakowanie poziome, a także odwodnienia. Mowa o remoncie ponad kilometrowego odcinka ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu Św., który powinien rozpocząć się już w połowie sierpnia.  

– Wykonawca jest w trakcie uzgadniania organizacji ruchu na czas prac remontowych. Oczywiście będzie się starał zminimalizować utrudnienia dla kierowców, ale wiadomo, że te utrudnienia będą – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista do spraw komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

Dodaje, że wstępnie przewidywane jest etapowa wymiana nawierzchni. Podział kilometrowego  odcinka na krótsze fragmenty i wymiana nawierzchni na poszczególnych fragmentach. Zapewne będzie obowiązywał ruch wahadłowy podczas frezowania, a potem układania  nowej nawierzchni. Jak dokładnie będzie to wyglądało GDDKiA Oddział w Kielcach  poinformuje po ustaleniu organizacji ruchu.   

– Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że krajowa 9 w Ostrowcu Św. jest obciążona ruchem. Jest to już kolejny remont, bo mówimy trzecim odcinku w ostatnich latach, który jest remontowany w ciągu drogi nr 9. Staramy się, żeby standard tej nawierzchni był dobry – podkreśla Małgorzata Pawelec-Buras.  

ul. Sandomierska
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla, że remontowany odcinek stanowić będzie fragment ulicy Sandomierskiej i Rondo Republiki Ostrowieckiej.  

Wykonawcą tej drogi będzie forma Budromos ze Starachowic. Koszt prac opiewa na ok.  1,5 mln zł.

Do tematu powrócimy, gdy znany będzie harmonogram organizacji ruchu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this