Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus Województwo Świętokrzyskie: Kolejne dwie osoby zakażone!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (29 kwietnia) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce potwierdzono dziś 197 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarło kolejnych 10 zakażonych osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem poinformowało dziś po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia. Osoby zakażone pochodzą z województw: śląskiego (57), dolnośląskiego (39),
pomorskiego (28), wielkopolskiego (23), kujawsko-pomorskiego (19),
małopolskiego (11), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (4),
podkarpackiego (3), lubelskiego (3) i świętokrzyskiego (2).

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: 62-letnia kobieta i 93-letni mężczyzna z Tychów, 73-letnia kobieta, 70-letnia kobieta i 96-letni mężczyzna ze Zgierza, 84-letnia kobieta z Krakowa, 86-letni mężczyzna z Raciborza, 76-letni mężczyzna, 72-letnia kobieta, 90-letnia kobieta z Łańcuta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Koronawirus nie ominął także naszego województwa. Jak podała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia.

– To kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego – wyjaśnia rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Wyzdrowiały kolejne osoby. Chorobę pokonało 3 mieszkańców powiatu skarżyskiego. W sumie na terenie województwa odnotowano 266 zachorowań na COVID-19, w tym 8 zgonów oraz 58 ozdrowień.

Aktualnie na terenie powiatu ostrowieckiego kwarantanną objętych jest 179 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się 2 osoby,  1 osoba jest hospitalizowana. W sumie wyzdrowiały cztery osoby.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Małgorzata Ślusarz: Przeszło dwa lata pielęgniarki w ośrodku zdrowia w Waśniowie były poniżane, traktowane w nieodpowiedni sposób!

FAKTY

Radni z Klubu PiS: Jesteśmy na granicy miasta prezydenckiego! Opozycja przeciwko absolutorium dla prezydenta!

FAKTY

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie!

FAKTY

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego postawili na Andrzeja Dudę!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this