Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus Województwo Świętokrzyskie: Kolejne dwie osoby zakażone!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (29 kwietnia) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce potwierdzono dziś 197 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarło kolejnych 10 zakażonych osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem poinformowało dziś po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia. Osoby zakażone pochodzą z województw: śląskiego (57), dolnośląskiego (39),
pomorskiego (28), wielkopolskiego (23), kujawsko-pomorskiego (19),
małopolskiego (11), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (4),
podkarpackiego (3), lubelskiego (3) i świętokrzyskiego (2).

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: 62-letnia kobieta i 93-letni mężczyzna z Tychów, 73-letnia kobieta, 70-letnia kobieta i 96-letni mężczyzna ze Zgierza, 84-letnia kobieta z Krakowa, 86-letni mężczyzna z Raciborza, 76-letni mężczyzna, 72-letnia kobieta, 90-letnia kobieta z Łańcuta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Koronawirus nie ominął także naszego województwa. Jak podała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia.

– To kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego – wyjaśnia rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Wyzdrowiały kolejne osoby. Chorobę pokonało 3 mieszkańców powiatu skarżyskiego. W sumie na terenie województwa odnotowano 266 zachorowań na COVID-19, w tym 8 zgonów oraz 58 ozdrowień.

Aktualnie na terenie powiatu ostrowieckiego kwarantanną objętych jest 179 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się 2 osoby,  1 osoba jest hospitalizowana. W sumie wyzdrowiały cztery osoby.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this