Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Krótkie wakacje, a potem ciężka praca!

Zwycięstwem w Okręgowym Pucharze Polski, zespół KSZO1929 Ostrowiec Świętokrzyski przypieczętował bardzo dobry sezon. 6 miejsce, 51 punktów i powrót do Ostrowca Św. z Kielc z trofeum OPP, to niewątpliwie wielki sukces klubu w tym sezonie. Nie przeszkodziły kontuzje, ani problemy finansowe. Udało się osiągnąć zamierzony cel, chociaż jak mówi trener – Marcin Wróbel do końca sezonu wraz z drużyną liczył na to, że zajmą jeszcze lepsze miejsce w tabeli.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Strategia oparcia drużyny o zawodników z regionu i wychowanków, niejednokrotnie zawodników z niższych lig, okazała się skuteczna. W Kielcach piłkarze KSZO1929 Ostrowiec Św. pokazali na czym polega gra do końca. Z wielką determinacją pomarańczowo-czarni pokonali Granat Skarżysko 3:1 i zdobyli Okręgowy Puchar Polski.

– Czujemy się usatysfakcjonowani, że zwyciężyliśmy. Cieszymy się bardzo, bo to taka wisienka na torcie. Zakończenie sezonu ligowego też bardzo dobre. Dobre miejsce, chociaż my wierzyliśmy do końca, że można więcej ugrać, no ale tak wyszło, jak wyszło. Sezon na pewno skończyliśmy bardzo pozytywnie, pomimo że po drodze mieliśmy zawirowania finansowe, jakie nas dotknęły jeszcze przed sezonem. Nie mieliśmy takiego budżetu, żebyśmy mogli przebierać w zawodnikach przed sezonem. Oparliśmy zespół na zawodnikach z tego regionu i wychowankach i to zdało egzamin. Sezon na „tak” i tylko się cieszyć – skomentował Marcin Wróbel trener KSZO1929 Ostrowiec Św.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na pewno ani zawodnicy, ani władze klubu „nie spoczną na laurach” i nie zmarnują potencjału, jaki jest w tej drużynie. Pierwszym wzmocnieniem klubu będzie Marcin Kaczmarek.

– Marcina Kaczmarka znam z czasów, gdy prezesem KSZO był Mirosław Stasiak. Miałem okazję z nim występować na boisku – mówi Marcin Wróbel.

Doświadczenie Marcina Kaczmarka wzmocni zespół, a młodzi zawodnicy będę mogli czerpać z wiedzy i umiejętności, jakie posiada. W planach klubu jest podpisanie kontraktów z kolejnymi zawodnikami. Ich nazwiska poznamy wkrótce.

Co dalej?

– Teraz leczenie kontuzji i naszych wartościowych zawodników musieliśmy sobie radzić bez nich, ale już niektórzy już zaczynają indywidualne treningi, także mam nadzieję, że w najbliższym czasie dołączą do drużyny – mówi trener i dodaje: – Daliśmy sobie z prezesami ten tydzień, żeby dopiąć wszystkie sprawy z zawodnikami którzy są w drużynie. Nie ukrywamy, że prowadzimy rozmowy też z nowymi zawodnikami. Czyli ten tydzień mam pracy w klubie, a później wyjeżdżam na parę dni odpocząć z rodziną no i początkiem lipca zaczynamy przygotowania – kończy Marcin Wróbel trener KSZO1929 Ostrowiec Św.

W lipcu, KSZO1929 Ostrowiec Św. rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Kibicom pomarańczowo- czarnych na pewno nie zabraknie piłki nożnej w mieście, ponieważ ostrowieccy piłkarze rozegrają sparingi, w czasie których będzie można śledzić formę piłkarzy z Ostrowca Św. Miejsca i godziny spotkań klub będzie podawał na bieżąco.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this