Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Radek Gatkowski, drifter z Ostrowca Świętokrzyskiego, gotowy do sezonu!

Przygotowania do sezonu ma już za sobą. Wykorzystał na nie jesień i zimę ubiegłego roku. Radek Gatkowski, bo o nim mowa, młody drifter z Ostrowca Świętokrzyskiego, o którym pisaliśmy już na naszym portalu, zwarty i gotowy czeka na swój trzeci start w tym sezonie, a ten już 14 czerwca na Torze w Kielcach.

fot. Krzysztof Klimek

– Uważam, że na przygotowania do sezonu już mam za sobą, w końcu miałem na to czas przez późną jesień, zimę oraz początek wiosny. Zarówno samochód jak i ja jesteśmy w pełni gotowi do sezonu 2019 – tłumaczy ostrowiecki drifter.

W tym roku uczestniczył już w kilku treningach przygotowujących do sezonu, dwa z nich odbyły się na Torze w Kielcach. Ich organizatorką była Kasia Zdyb, drifterka z Kielc. Do tego runda zerowa (tzw. runda techniczna), która odbyła się w dniach 6-7 kwietnia w Białej Podlaskiej oraz rundzie pierwszej Driftingowych Mistrzostw Polski na torze w Słomczynie, która miała miejsce w dniach 18-19 maja. Jak podkreśla Radek Gatkowski, każde zawody, każdą rozgrzewkę czy jazdę próbną – zapoznawczą z torem, można uznać za ,,trening”.

Źródło: Archiwum prywatne Radosław Gatkowski

Zapytany o plany na nadchodzący sezon mówi bez wahania:

– Chciałbym przejechać cały cykl DMP, czyli Driftingowych Mistrzostw Polski. Dodatkowo chce wziąć udział w kilku rundach Drift Open, które będą się odbywać w niedalekiej odległości – mówi drifter.

Przed nim duże wyzwanie, bo przynajmniej 5 startów w 5 rundach Driftingowych Mistrzostw Polski. Wszystko zależy od wytrzymałości i przygotowania auta do sezonu.

– Mam nadzieję, że auto mnie nie zawiedzie i będę mógł wystartować we wszystkich rundach DMP, które są przed nami przy okazji zajmując miejsca na podium – dodaje.

A zobaczyć Radka będzie można już w dniach 14-15 czerwca (piątek, sobota) na Torze w Kielcach. Auto, którym jeździł dotychczas pozostało bez zmian. Dla przypomnienia – jeździ BMW e36 z silnikiem 6.3 AMG o mocy ok. 530 koni mechanicznych z Mercedesa.

– Przez czas przygotowań nic nie modyfikował w samochodzie gdyż mam go bardzo dobrze zbudowanego przez chłopaków z Warszawy z firmy „CK Customs by Steve”. Dziękuję chłopaki! Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich ostrowczan do kibicowania. Mam nadzieję do zobaczenia ze wszystkimi czytelnikami portalu naOSTRO.info – zachęca drifter.

Źródło: Archiwum prywatne Radosław Gatkowski

Zapytaliśmy Radka, czego najlepiej mu życzyć.

– Przede wszystkim dobrej pogody, sprawnego samochodu, a o resztę powalczę sam z Państwa wsparciem na trybunach i uważam, że efekt będzie taki jaki założyłem na początku sezonu – stwierdza.

Trzymamy kciuki za sukces ostrowczanina, a wszystkich tych, którzy nie czytali jeszcze naszego wywiadu z Radkiem, odsyłamy do artykułu:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this