Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Rusza budowa ronda przy DK9! Uwaga na utrudnienia!

Rozpoczyna się budowa ronda na włączeniu realizowanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego do istniejącej drogi krajowej nr 9. Od środy (15 marca) na kierowców mogą czekać utrudnienia.

Źródło: Twitter GDDKiA Kielce

Planowana zmiana organizacji ruchu

W najbliższą środę 15 marca planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną na odcinku DK9 Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów w rejonie skrzyżowania ulicy Opatowskiej z ulicą Wąwozy. Po lewej (wschodniej) stronie DK9 rozpoczną się prace przy budowie pierwszej połowy czterowlotowego ronda w miejscu włączenia realizowanej obwodnicy do istniejącej trasy krajowej. W pierwszym etapie robót zamknięty zostanie lewy pas ruchu DK 9, a ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną odbywał się będzie pasem prawym. Termin wdrożenia organizacji ruchu może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. Analogiczna organizacja ruchu wprowadzona zostanie w czasie budowy drugiej, prawej połówki ronda. Roboty przy budowie ronda planowane są do sierpnia 2023 r.

DK9 budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
Źródło: GDDKiA Oddział w Kielcach

Prace na mostach i wiaduktach

Pomimo trwającej od połowy grudnia do połowy marca przerwy zimowej na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku od węzła Brezelia do DK9 kontynuowane były roboty, na które pozwalały warunki atmosferyczne.  Wykonawca kontynuował m.in. prace przy budowie mostów i wiaduktów. Wykonywane były m.in. zbrojenia, montaż szalunków, roboty betoniarskie. W obrębie węzła Brezelia montowane były instalacje oświetleniowe, zabijane były także pale pod ekrany.  Przy sprzyjających warunkach pogodowych kontynuowane będą rozbiórki nasypów przeciążeniowych na trasie głównej i formowanie nasypów docelowych. W okresie wiosennym wykonawca planuje kontynuację robót na całym odcinku obwodnicy. Zgodnie z umową powinny się one zakończyć one w kwietniu 2024 r. Mimo to wykonawca zadeklarował wykonanie w pierwszej kolejności i udostępnienie węzła Brezelia do czerwca br. czyli na 10 miesięcy przed zakończeniem kontraktu.

Źródło: Twitter GDDKiA Kielce

W tym roku roboty bitumiczne

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj od 2020 r. Pierwsze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka DK9 ruszyły w drugiej połowie 2021 roku. Do tej pory wykonywane były m.in. roboty ziemne, prace przy zagęszczeniu, wzmocnieniu i odwodnieniu podłoża gruntowego z zastosowaniem nasypów przeciążeniowych. Rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych. W br. zaplanowano m.in. roboty bitumiczne.

Źródło: Twitter GDDKiA Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this