Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Lubnauer i „10 przykazań” Nowoczesnej!

Stwórzmy taką Polskę jakiej chcą Polacy – mówiła przewodnicząca „Nowoczesnej” Katarzyna Lubnauer, która przywiozła do Ostrowca Św. „10 przykazań” Nowoczesnej. Na spotkaniu, na które przyszło kilkudziesięciu sympatyków partii można było usłyszeć jak Nowoczesna widzi Polskę.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jednym z głównych tematów, jakie poruszyła Katarzyna Lubnauer, to zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Swoją tezę argumentowała coraz większą liczbą zamykanych małych sklepów, co spowodowane jest nie tyle samym zakazem, ale promocjami, jakie robią wielkie sieci handlowe, w celu przyciągnięcia klientów w piątki i soboty. Wszystko po to, żeby nadrobić brak sprzedaży w niedziele. Jako przykład do naśladowania podała Węgry – kraj, który odszedł od tego zakazu.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kolejnym tematem było rozdzielenie państwa od kościoła, a także lekcje religii, które według Katarzyny Lubnauer nie powinny być finansowane z budżetu państwa.  Partia Nowoczesna jest także za pełną refundacją zabiegów invitro czy dostępem do antykocepcji „awaryjnej”.

–  Państwo nie może mówić Ci jak masz żyć, to ty masz prawo decydować o sobie – mówiła przewodnicząca Nowoczesnej.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zapytana przez jednego z uczestników spotkania o to, jak odniesie się do historii Polski i Żołnierzy Wyklętych powiedziała:

– Historię zostawmy historykom, niech politycy jak najmniej się tym zajmują. Nie mam problemu nazwać “Burego„ bandytą a “Inki„ bohaterką i ofiarą okresu stalinizmu – mówiła Katarzyna Lubnauer.

Po spotkaniu o komentarz poprosiliśmy przewodniczącego Nowoczesnej w Ostrowcu Św. – Radosława Stępniaka.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zaprosiłem Panią przewodniczącą Katarzynę Lubnauer do Ostrowca Św., żeby każdy, kto chce, mógł zobaczyć ją „na żywo”, a nie tylko z mediów i przekazów z TV. Każdy kto przyszedł na spotkanie mógł się przekonać jaką jest fajną i otwartą osobą – podsumował Radosław Stępniak.

Czego mogliśmy dowiedzieć się ze spotkania?

– Nowoczesna jest silną partią, są w niej fajni ludzie, a struktury działają. Mimo odejścia kilku posłów nie załamaliśmy się. Nowoczesna jest przyszłością Polski – tłumaczył Radosław Stępniak.

Zapytany o eurowybory i kandydata Nowoczesnej do Europarlamentu powiedział:

–  Na razie najważniejsze jest stworzenie koalicji. Cały czas o tej koalicji mówimy i myślimy. Wchodzimy w rozmowy z PSL-em, ale myślę, że będzie to układanka. Jeżeli rozmowy koalicyjne zakończą się sukcesem, to wtedy będziemy myśleć o wyborze kandydata do Europarlamentu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this