Znajdź nas na

FAKTY

Marcin Jabłoński: Będę działał dla dobra mieszkańców powiatu ostrowieckiego! Nowy radny powiatowy – zaprzysiężony!

Marcin Jabłoński od dziś (21 lipca) jest już oficjalnie radnym Rady Powiatu Ostrowieckiego. Startujący z list Komitetu Wyborczego Samorządność i Przedsiębiorczość, w wyborach samorządowych w 2018 roku, ostrowczanin – złożył uroczyste ślubowanie podczas sesji absolutoryjnej. Podkreśla, że nie boi się nacisków z żadnej ze stron politycznej sceny powiatu ostrowieckiego. – Chciałbym zrobić jak najwięcej dla mieszkańców naszego powiatu. Mandat radnego zobowiązuje do działania. Wiem, że może być ciężko, ponieważ środki finansowe powiatu są ograniczone, ale doświadczenie pokazuje, że poprzez merytoryczną dyskusję, a przede wszystkim współpracę, można zdziałać wiele dobrego – mówił tuż po sesji Marcin Jabłoński.

Marcin Jabłoński fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Marcin Jabłoński z Komitetu Wyborczego Samorządność i Przedsiębiorczość uzupełnił skład Rady Powiatu Ostrowieckiego po śmierci Roberta Minkiny. Dziś, podczas sesji absolutoryjnej złożył uroczyste ślubowanie. 

 Przypomnijmy, że podczas wyborów samorządowych w 2018 roku ostrowczanin  zdobył 276 głosów, co dało mu drugi wynik na liście nr 2 z okręgu nr 2: Osiedle Sienkiewiczowskie, Spółdzielców, Trójkąt, Śródmieście, Częstocice, Hutnicze, Kamienna Złota Jesień, Ogrody, Stawki, Koszary, Rosochy, Denków.

– Chciałbym zrobić jak najwięcej, jednak są ograniczone środki finansowe. Wszystkiego za jednym zamachem nie da się zrobić, ale trzeba i warto rozmawiać. Wypracowywać wspólne propozycje. Nie chodzi o politykę i spory, a o mieszkańców naszego powiatu i ich dobro – wyjaśnia Marcin Jabłoński.

Dodał, że z  tego co widzi będzie osamotniony w radzie, ponieważ są dwa obozy: klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, a także KWW Jarosława Górczyńskiego. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jako jedyny jestem radnym niezależnym, dlatego dość ciężko będzie mi forsować moje plany i zamierzenia, jeśli chodzi o nasz powiat, ale mam nadzieję, że znajdę platformę współpracy z radnymi z jedne i drugie strony – wyjaśnia Marcin Jabłoński. 

Podkreśla, że nie boi się nacisków z żadnej ze stron politycznej sceny powiatu ostrowieckiego. 

Podczas głosowania projektów uchwał: w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok, a także w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok, wstrzymał się od głosu.

– Tym razem wstrzymam się, ponieważ uważam, że po raz pierwszy jestem tutaj na tej sesji, jako radny powiatowy. Nie dane mi było obserwować w roku 2019 tak jak innym radnym, pracy zarządu czy starosty, wiec moja ocena mogłaby być nierzetelna i krzywdząca, Tym razem wstrzymam się od głosu – podsumował Marcin Jabłoński. 

Radni powiatu ostrowieckiego minutą ciszy uczcili pamięć o Robercie Minkinie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this