Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! 20 na terenie powiatu ostrowieckiego!

O 29 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowała dziś (wtorek, 21 lipca) przed południem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Najwięce, bo aż 20 osób to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Zakażone są także dwie osoby z powiatu kieleckiego, trzy z koneckiego, a także po jedne z powiatów kazimierskiego, skarżyskiego, buskiego i jędrzejowskiego. Potwierdzono trzy nowe ozdrowienia.

Zdjęcie ilustracyjne

Podczas ostatniej doby na terenie Polski odnotowano 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięce – 140 osób na terenie wojeództwa śląskiego, 62 – małopolskiego, 59 – mazowieckiego, 29 – świętokrzyskiego, 27 – łódzkiego, 23 – wielkopolskiego, 15 – pomorskiego, 9 – lubuskiego i warmińsko mazurskiego, 8 – podkarpackiego, 7 – zachodniopomorskiego, 4 – opolskiego, 3 – dolnośląskiego, 2 – podlaskiego i lubelskiego. 

Zmarło 9 zakażonych osób. Najmłodsza miała 49 lat (kobieta hospitalizowana  w Radomiu), najstarsza 89 – mężczyzna leczony w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 29 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

To starsza kobieta z powiatu kazimierskiego, pięć kobiet w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, sześciu mężczyzn w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, trzech młodych mężczyzn z powiatu ostrowieckiego, trzy młode kobiety z powiatu ostrowieckiego, chłopiec z powiatu ostrowieckiego,  starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego, a także młody mężczyzna z powiatu skarżyskiego, kieleckiego, buskiego i jędrzejowskiego, chłopiec z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego, kobieta w sile wieku z powiatu koneckiego i starszy mężczyzna z powiatu koneckiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 3 nowe ozdrowienia w powiatach: skarżyskim – 1, starachowickim – 1, szydłowieckim (woj. mazowieckie) – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 919 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 728 ozdrowień.

Obecnie: 54 osoby są hospitalizowane, 1687 osób jest poddanych kwarantannie, 259 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this