Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! 20 na terenie powiatu ostrowieckiego!

O 29 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowała dziś (wtorek, 21 lipca) przed południem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Najwięce, bo aż 20 osób to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Zakażone są także dwie osoby z powiatu kieleckiego, trzy z koneckiego, a także po jedne z powiatów kazimierskiego, skarżyskiego, buskiego i jędrzejowskiego. Potwierdzono trzy nowe ozdrowienia.

Zdjęcie ilustracyjne

Podczas ostatniej doby na terenie Polski odnotowano 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięce – 140 osób na terenie wojeództwa śląskiego, 62 – małopolskiego, 59 – mazowieckiego, 29 – świętokrzyskiego, 27 – łódzkiego, 23 – wielkopolskiego, 15 – pomorskiego, 9 – lubuskiego i warmińsko mazurskiego, 8 – podkarpackiego, 7 – zachodniopomorskiego, 4 – opolskiego, 3 – dolnośląskiego, 2 – podlaskiego i lubelskiego. 

Zmarło 9 zakażonych osób. Najmłodsza miała 49 lat (kobieta hospitalizowana  w Radomiu), najstarsza 89 – mężczyzna leczony w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 29 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

To starsza kobieta z powiatu kazimierskiego, pięć kobiet w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, sześciu mężczyzn w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, trzech młodych mężczyzn z powiatu ostrowieckiego, trzy młode kobiety z powiatu ostrowieckiego, chłopiec z powiatu ostrowieckiego,  starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego, a także młody mężczyzna z powiatu skarżyskiego, kieleckiego, buskiego i jędrzejowskiego, chłopiec z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego, kobieta w sile wieku z powiatu koneckiego i starszy mężczyzna z powiatu koneckiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 3 nowe ozdrowienia w powiatach: skarżyskim – 1, starachowickim – 1, szydłowieckim (woj. mazowieckie) – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 919 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 728 ozdrowień.

Obecnie: 54 osoby są hospitalizowane, 1687 osób jest poddanych kwarantannie, 259 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Śmiertelny wypadek na ul. Kaznodziejskiej w Kunowie!

FAKTY

Na „podwójnym gazie” przez Ćmielów!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 26 nowych zakażeń, większość w powiecie pińczowskim!

FAKTY

Szumowski: Polska była w gronie państw, które negocjowały wstępną umowę ws. szczepionek na COVID-19!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this