Znajdź nas na

FAKTY

Marzena Dębniak mówi o zwolnieniach, na stronie Starostwa pojawiają się kolejne ogłoszenia o pracę!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie przy okazji dyskusji nad projektem uchwały w sprawie przejęcia do realizacji zadania zarządzania publicznymi drogami powiatowymi w granicach administracyjnych gminy Ćmielów, Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego, mówiła, że sytuacja Starostwa jest tak trudna, że szykują się kolejne zwolnienia. Jak to się ma do pojawiających się regularnie na stronie starostwa ogłoszeń w poszukiwaniu nowych pracowników – pytają nasi czytelnicy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– … dlatego proszę państwa my naprawdę jesteśmy na dnie. To nie jest jakiekolwiek przesadzanie, że my po prostu czegoś nie chcemy. Nie mamy. W tej chwili, przykro mit o powiedzieć, ale niestety powiat zszedł z dziesięciu etatów i jeszcze zejdzie o drugie tyle, a może i trzy razy tyle. To samo dotyczy jednostek. Bo przecież powiat nie ma dochodów. To gminy mają dochody, bo mają podatki. My żyjemy z tego, co da państwo, żyjemy z subwencji. Dochody własne są naprawdę na minimalnym poziomie – mówiła podczas Sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego, przy okazji informując radnych z Ćmielowa o aktualnej sytuacji powiatu o ostrowieckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Jak zauważają nasi czytelnicy czują się poniekąd wprowadzeni w błąd. Pytają czy dokonywane zmiany nie są kolejnymi „czystkami politycznymi”, które starostwo nazywa racjonalizacją zatrudniania? Z jednej strony starostwo mówi o cięciu kosztów, a tymczasem na stronie Biuletynu Informacji Publicznej co rusz pojawiają się nowe ogłoszenia (konkursy) o pracę. Tak było w przypadku ogłoszonego konkursu na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, który wygrała, tak jak pisaliśmyy Karolina Nowak, prezes Fundacji Pomocna Dłoń w Ostrowcu Świętokrzyskim. 27 maja pojawiło się ogłoszenie w sprawie naboru na stanowisko inspektora w Wydziale Organizacyjno-Prawnym w Referacie Organizacyjno-Administracyjnym. Najlepszym z kandydatów okazała się Beata Kobiałka, która w ubiegłorocznych wyborów próbowała swoich sił, startując na burmistrza Kunowa. Aktualnie pracuje na stanowisku pełniącej obowiązki dyrektora w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. 26 czerwca nowym inspektorem w Wydziale Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami w Referacie Rolnictwa i Środowiska została Monika Guzal.

18 czerwca, uchwałą Zarządu Powiatu ogłoszony został kolejny konkurs, tym razem na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dokumenty aplikacyjne można było składać do dziś (1 lipca). Pojawiło się kilku nieoficjalnych kandydatów, wśród których najczęściej wymienianym nazwiskiem jest aktualna dyrektor Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym 49 – Barbara Cudzik. Jeśli to prawda zwolni się zajmowane przez nią stanowisko i starostwo po raz kolejny będzie musiało ogłosić konkurs lub oddelegować kogoś na to stanowisko.

26 czerwca tego roku na BIP-ie ostrowieckiego starostwa pojawiła się uchwała Zarządu Powiatu w sprawie racjonalizacji zatrudnienia w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Czytamy w niej, że w związku z trudną sytuacją finansową Powiatu Ostrowieckiego, Zarząd Powiatu uchwala co następuje:

1. Zobowiązuje się wszystkich kierowników jednostek organizacyjnych powiatu do racjonalizacji wydatków rzeczowych i osobowych, w tym przeglądu kadrowego w podległych jednostkach i dostosowania wydatków do potrzeb i zadań jednostki z uwzględnieniem również minimalizacji kosztów zatrudnienia i przeglądu ilości etatów w jednostce.

2. Zobowiązuje się wszystkich komórek jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego do racjonalizacji wydatków rzeczowych i osobowych, w tym przeglądu kadrowego w podległych komórkach i dostosowania wydatków do potrzeb i zadań komórki z uwzględnieniem również minimalizacji kosztów zatrudnienia i przeglądu ilości etatów w podległej komórce.

Otwartym pozostaje pytanie czy wprowadzane zmiany są aby na pewno podyktowane tylko polityką zaciskania pasa?

3 komentarze

3 Comments

 1. Felice123

  1 lipca, 2019 at 17:20

  Pani starosta co innego mówi, co innego robi, a co tak naprawdę myśli ? Cóż …to, w świetle powyższego, nie ma już większego znaczenia, bo prawdy i tak tu nie ma. Tam gdzie jej nie ma – jest chaos. Czy o to chodzi władzom powiatu ?

 2. ostrowiak

  1 lipca, 2019 at 17:57

  Przecież od 30 lat w Ostrowcu większość stanowisk w urzędach dziedziczyła i dziedziczy postkomuna. W umiejętny sposób przez ten cały czas manipulują opinią publiczną, maskują przekręty i wygrywają wybory. Do niedawna mieli podporządkowane media i mieszkańcy nie wiedzieliby się o tych różnych skandalicznych sytuacjach i działaniach władzy gdyby nie ten portal.
  Dziś prawdy możemy dowiedzieć się z portalu naostro.

 3. Felice123

  1 lipca, 2019 at 21:52

  Nie zapominajmy również o obowiązku transmisji obrad sesji rad odpowiednio: miasta i powiatu ( zapisy wideo na stronach bip UM Ostrowiec i Starostwa). Naprawdę się dzieje….zwłaszcza na tych ostatnich.
  Co do twojego komentarza…., taki odpowiedni cytat udało mi się wygrzebać z wypowiedzi z 1994 r. prof. Michała Kuleszy na temat reformy powiatowej:
  ” Wszystkie jednostki organizacyjne i przyszłe instytucje powiatowe już są i zawsze były, bo nikt ich nie ruszał z miejsca, gdzie kiedyś były zbudowane (…) urzędników też nie przybędzie.” :))

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this