Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mateusz K. z zarzutami zabójstwa! Wracamy do tragedii na Samsonowicza!

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Pomiędzy dwoma mieszkańcami bloków przy ul. Samsonowicza doszło do kłótni, w trakcie której 23-letni Mateusz K. zadał 39-latkowi cios nożem w szyję. Cios okazał się śmiertelny. Sprawca uciekł i ukrył się w pobliskim lesie, gdzie wkrótce został odnaleziony przez funkcjonariuszy Policji i zatrzymany. Do sprawy zatrzymano także 21-letniego Damiana W., który jak wynikało ze wstępnych ustaleń mógł mieć związek z tym zdarzeniem.

Zdjęcie ilustracyjne

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przy udziale funkcjonariuszy Policji wykonane zostały oględziny, w toku których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, a w tym nóż, którym posługiwał się 23-latek. Przesłuchano też pierwszych świadków. Wykonano także sekcję zwłok, a wydana po niej wstępna opinia biegłego potwierdziła, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana od ciosu nożem.

Prokurator przedstawił Mateuszowi K. zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do składania wyjaśnień, których treści dla dobra śledztwa nie można obecnie ujawnić. 

Natomiast Damianowi W. prokurator przedstawił trzy zarzuty, tj. podżegania do zabójstwa, a nadto kierowania grób i naruszenia nietykalności cielesnej innej ustalonej pokrzywdzonej. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa również nie można obecnie ujawnić.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o zastosowanie wobec każdego z podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Oczekujemy na decyzję Sądu. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rewitalizacji Bałtowa nie będzie?

FAKTY

Uczniowie Staszica potrafią się dzielić! Gry planszowe, zabawki i słodycze trafiły do „Naszego Domu” w Denkowie! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this