Znajdź nas na

FAKTY

Mateusz K. z zarzutami zabójstwa! Wracamy do tragedii na Samsonowicza!

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Pomiędzy dwoma mieszkańcami bloków przy ul. Samsonowicza doszło do kłótni, w trakcie której 23-letni Mateusz K. zadał 39-latkowi cios nożem w szyję. Cios okazał się śmiertelny. Sprawca uciekł i ukrył się w pobliskim lesie, gdzie wkrótce został odnaleziony przez funkcjonariuszy Policji i zatrzymany. Do sprawy zatrzymano także 21-letniego Damiana W., który jak wynikało ze wstępnych ustaleń mógł mieć związek z tym zdarzeniem.

Zdjęcie ilustracyjne

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przy udziale funkcjonariuszy Policji wykonane zostały oględziny, w toku których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, a w tym nóż, którym posługiwał się 23-latek. Przesłuchano też pierwszych świadków. Wykonano także sekcję zwłok, a wydana po niej wstępna opinia biegłego potwierdziła, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana od ciosu nożem.

Prokurator przedstawił Mateuszowi K. zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do składania wyjaśnień, których treści dla dobra śledztwa nie można obecnie ujawnić. 

Natomiast Damianowi W. prokurator przedstawił trzy zarzuty, tj. podżegania do zabójstwa, a nadto kierowania grób i naruszenia nietykalności cielesnej innej ustalonej pokrzywdzonej. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa również nie można obecnie ujawnić.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o zastosowanie wobec każdego z podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Oczekujemy na decyzję Sądu. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this