Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Skrócone lekcje w szkołach w niemal całej Polsce to efekt upałów! Nie inaczej jest w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Przepisy oświatowe nie wskazują górnej granicy temperatury, która pozwala na zawieszenie zajęć w szkołach. Dyrektorzy placówek mogą natomiast, za zgodą organu prowadzącego zawiesić zajęcia na czas określony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów. Wysokie temperatury mogą być traktowane jako takie zdarzenie. W uzasadnionych przypadkach lekcje można skrócić do minimum 30 minut. Z taką sytuacją mamy do czynienia także w Ostrowcu Świętokrzyskim. I jak wskazują najbliższe prognozy pogody – na horyzoncie nie widać ochłodzenia!

Źródło: Ministerstwo Edukacji

Według wytycznych Ministerstwa organy prowadzące wraz z dyrektorami szkół powinni je wyposażyć w rolety, żaluzje, zasłony, wiatraki, klimatyzatory, źródełko wody pitnej, a także dystrybutory. Niestety wciąż niewiele szkół może poszczycić się takim zapleczem.

– Zawieszenie zajęć powinno być działaniem podjętym dopiero po wykorzystaniu innych sposobów zaradczych, niwelujących negatywne skutki wysokich temperatur. W uzasadnionych przypadkach lekcję można skrócić do minimum 30 minut, ale zachowując ogólny tygodniowy czas trwania zajęć edukacyjnych ustalony w tygodniowym rozkładzie zajęć. Czas trwania poszczególnych zajęć edukacyjnych w klasach I-III szkoły podstawowej ustala nauczyciel prowadzący te zajęcia – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji.

Przypominamy, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci.

Źródło: Ministerstwo Edukacji

Warto śledzić także ostrzeżenia IMGW, które są publikowane na bieżąco na stronie internetowej Instytutu. Zamieszcza je także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoich profilach w mediach społecznościowych. Przypominamy również o nowym SMS-owym systemie ostrzegania przed nagłymi zagrożeniami: Alert RCB.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mieszkańcy żalą się na praktyki stosowane w ośrodku zdrowia w Waśniowie! Renata Lipka: Musimy działać zgodnie z prawem!

FAKTY

Miasteczka Ruchu Drogowego uczą poprawnych zachowań na drodze! Kielecki WORD zachęca szkoły i gminy do ich budowania!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej mają nową drogę! Czekali na nią 30 lat!

FAKTY

Zaginął Jan Basa! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this