Znajdź nas na

FAKTY

Mateusz Pękalski: Polityka jest nie tylko dla „dziadków”!

Jest za prowadzeniem otwartej polityki, chce m.in. uprościć prawo podatkowe, a także zadbać o miejsca pamięci narodowej – również w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na pracę ostrowieckich parlamentarzystów patrzy z dużą dozą krytycyzmu. Mowa o Mateuszu Pękalskim, który jest kandydatem na posła z list Konfederacji w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Mateusz Pękalski, prezes Ruchu Narodowego w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Ostrowcu Świętokrzyskim dał się poznać dzięki działaniom podejmowanym w sprawie poprawy obronności i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Wspólnie z członkami Ostrowickiego Koła Ruchu Narodowego apelował o budowę strzelnicy, angażował się także w akcje związane z przypomninaniem historii Polaków na Wschodzie. Mateusz Pękalski, bo o nim mowa zdecydował się na kandydowanie na posła z list Konfederacji.

– Zdecydowałem się kandydować ponieważ uważam że polityka nie jest tylko dla „dziadków”. Młodzi ludzie też mają prawo decydować o sobie. Tak na marginesie, jestem najmłodszy na liście. Mam wiele pomysłów, rozwiązań, które jako jeszcze młody człowiek i przedsiębiorca chcę pokazać – mówi Mateusz Pękalski. 

Podkreśla, że stawia na rozwój lokalny.

– Nasz region jest mocno „umarły”. Zapotrzebowanie na strzelnicę również w naszym regionie jest ogromne. Potrzebne jest również „ożywienie” szkół jak np. Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim (była WSBiP), gdzie według mnie nie jest wykorzystywany potencjał. Dodatkowa młodzież w mieście ożywi je jak i pobudzi np. rynek pracy – tłumaczy Mateusz Pękalski. 

Zapytany o to jak ocenia pracę dotychczasowych parlamentarzystów ziemi ostrowieckiej mówi:

– Nijak, bardzo rzadko widać ich w terenie, poza ostatnimi inwestycjami drogowymi nic się nie działo. Dodatkowo, jeśli wierzyć doniesieniom, były blokowane środki dla gminy Ostrowiec Świętokrzyski i na pewno ktoś z sejmowych ław miał w tym udział – wyjaśnia Mateusz Pękalski.

Dodaje, że jego celem będzie prowadzenie polityki otwartej.

– Chcę spotykać się z ludźmi, chciałbym uprościć prawo podatków, obniżyć podatki daniny, żeby ludzie, którym się jeszcze chce, mogli godnie żyć ze swojej pensji. Należy pamiętać również o miejscach pamięci narodu polskiego. Na pewno pozyskam środki na odnowienie np. pomnika Katyńskiego przy ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu Św. – podsumowuje Mateusz Pękalski. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this