Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego powinni zachować czujność! Mundurowi ostrzegają przed oszustami!

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego powinni zachować czujność. Jak poinformowała nas dziś (czwartek, 9 grudnia) Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, oszuści znów „atakują”. Wykorzystując łatwowierność seniorów dzwonią do nich, próbując wyłudzić gotówkę.

Zdjęcie ilustracyjne Uwaga na oszustów. Źródło: Ievgen Chabanov/Adobe Stock

Każdego dnia policja otrzymuje zgłoszenia o przypadkach kradzieży i skutecznych próbach wyłudzeń środków finansowych oraz danych osobowych. Najczęściej celem ataku padają osoby starsze i samotne. Niestety za swoją ufność seniorzy płacą utratą całego dorobku życia.  Tylko dziś na terenie województwa świętokrzyskiego miało miejsce kilka takich przypadków.

Pamiętajmy, policja nigdy nie naraża obywateli na utratę mienia i nie wykorzystuje osób prywatnych do swoich działań. Funkcjonariusze policji przez telefon nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub przesłanie ich na konta bankowe w ramach pomocy policji. 

Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego…

– Zachowajmy czujność i rozsądek wobec osób, które do nas dzwonią. Poinformujmy naszych najbliższych, a zwłaszcza osoby starsze  o metodach, jakie używają oszuści. Nie przekazujmy pieniędzy i wartościowych rzeczy, nie wykonujmy przelewów na podane przez oszustów konta. Chrońmy siebie i naszych najbliższych – mówi Ewelina Wrzesień.

 W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto powiadomić policję pod numerem  alarmowym  112.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this