Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Bodzechów chciał sprzedać akcesoria niemowlęce – stracił 6000 zł!

20 kwietnia (czwartek) do ostrowieckiej komendy zgłosił się 40-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który został oszukany przez cyberprzestępców i stracił pieniądze w kwocie blisko 6000 złotych. Ostrowieccy mundurowi po raz kolejny apelują, aby nie klikać w przypadkowe linki nadesłane od obcych osób. Zwłaszcza jeśli jest to związane z przekazywaniem pieniędzy.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

W miniony czwartek (20 kwietnia) do ostrowieckiej komendy zgłosił się 40-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów. Jak wynikało z jego  relacji w minioną środę (19 kwietnia) jego narzeczona na jednym z portali społecznościowych wystawiła do sprzedaży bujaczek elektryczny. Po krótkim czasie, za pośrednictwem komunikatora internetowego ze sprzedającą skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy. Kolejno sprzedająca otrzymała link pozwalający na zawarcie transakcji kupna – sprzedaży. Kobieta, nic nie podejrzewając, kliknęła na podaną wiadomość, a następnie postępowała zgodnie z otrzymanymi wskazówkami od oszustów, podając między innymi numer karty bankomatowej należącej do 40-latka. Niestety po chwili, kiedy zalogowała się do bankowości elektronicznej zauważyła, że z konta jej narzeczonego zniknęły pieniądze w kwocie blisko 6000 złotych.

Niemal codziennie do jednostek Policji w całym kraju zgłaszają się osoby, które otrzymały sms-y, e-maile lub wiadomości tekstowe na komunikatorach internetowych z podejrzanym linkiem. Po kliknięciu w niego wyświetlają się strony łudząco podobne do stron bankowych lub stron z płatnościami elektronicznymi. Logowanie powoduje, że przestępcy przejmują nasze dane i w ten sposób uzyskają dostęp do konta bankowego. Natychmiast logują się na nasze konto i dokonują przelewów, kradnąc nasze oszczędności. Do tej metody oszustwa, przestępcy coraz częściej wykorzystują najbardziej popularne komunikatory internetowe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this