Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Waśniów najbliższe dwa lata może spędzić za kratami!

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który samochodem wjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło w środę, 18 marca. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w środę, 18 marca około godziny 19.30. Wtedy to dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Waśniów do rowu wjechał pojazd marki Peugeot. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący i jego pasażer mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zdarzenia udali się Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. W pojeździe za kierownicą siedział 40-letni mężczyzna, a obok na fotelu pasażera jego 66-letni kolega. W trakcie prowadzonych czynności 40-latek przyznał się, że to on kierował samochodem. Badanie alkomatem wskazało u niego w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this