Znajdź nas na

PO GODZINACH

Mł. asp. Rafał Frańczak i sierż. szt. Karol Nobis przypomnieli przyszłym rowerzystom z PSP nr 10 o zasadach bezpieczeństwa!

Funkcjonariusze ostrowieckiej drogówki: mł. asp. Rafał Frańczak i sierż. szt. Karol Nobis przeprowadzili prelekcję profilaktyczno-edukacyjną z uczniami czwartych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrowcu Św. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową.

fot. Świętokrzyska Policja

O tym, jak ważne jest bezpieczne zachowanie podczas jazdy rowerem, powinien wiedzieć każdy, kto korzysta z tego środka transportu. We wtorek, 14 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. , mł. asp. Rafał Frańczak i sierż. szt. Karol Nobis przeprowadzili prelekcję profilaktyczno-edukacyjną dla uczniów klas czwartych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie przygotowujący się do egzaminu na kartę rowerową. Policjanci omówili niezbędne wyposażenie rowerów oraz  przepisy ruchu drogowego, dotyczące rowerzystów. Zwrócili uwagę na zagrożenia jakie mogą występować w czasie korzystania przez nich z dróg. Ponadto przytoczyli najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz promowali wśród uczniów kulturalne i odpowiedzialne uczestnictwo  w ruchu drogowym.

Dodatkowo w ramach prowadzonych przez policjantów, działań profilaktyczno-edukacyjnych „Jednośladem bezpiecznie do celu”  omówili jak ważne jest używanie kasków ochronnych oraz elementów odblaskowych w czasie jazdy rowerem.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Świętokrzyski PiS zdystansował konkurencję! Magdalena Zieleń: Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Św. miał dwóch posłów!

FAKTY

Podziel się maskotkami z dziećmi chorymi na nowotwory! Ich zbiórkę prowadzi ćmielowski dom kultury!

FAKTY

Świętokrzyskie Nagrody Kultury Rozdane! Wiemy, kogo doceniła kapituła!

FAKTY

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this