Znajdź nas na

PO GODZINACH

Mł. asp. Rafał Frańczak i sierż. szt. Karol Nobis przypomnieli przyszłym rowerzystom z PSP nr 10 o zasadach bezpieczeństwa!

Funkcjonariusze ostrowieckiej drogówki: mł. asp. Rafał Frańczak i sierż. szt. Karol Nobis przeprowadzili prelekcję profilaktyczno-edukacyjną z uczniami czwartych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrowcu Św. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową.

fot. Świętokrzyska Policja

O tym, jak ważne jest bezpieczne zachowanie podczas jazdy rowerem, powinien wiedzieć każdy, kto korzysta z tego środka transportu. We wtorek, 14 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. , mł. asp. Rafał Frańczak i sierż. szt. Karol Nobis przeprowadzili prelekcję profilaktyczno-edukacyjną dla uczniów klas czwartych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie przygotowujący się do egzaminu na kartę rowerową. Policjanci omówili niezbędne wyposażenie rowerów oraz  przepisy ruchu drogowego, dotyczące rowerzystów. Zwrócili uwagę na zagrożenia jakie mogą występować w czasie korzystania przez nich z dróg. Ponadto przytoczyli najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz promowali wśród uczniów kulturalne i odpowiedzialne uczestnictwo  w ruchu drogowym.

Dodatkowo w ramach prowadzonych przez policjantów, działań profilaktyczno-edukacyjnych „Jednośladem bezpiecznie do celu”  omówili jak ważne jest używanie kasków ochronnych oraz elementów odblaskowych w czasie jazdy rowerem.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Śmiertelny wypadek na krajowej 9! W Rudce zderzyły się dwa auta!

FAKTY

Rzecznik MZ: nowy sposób przedstawiania statystyk COVID-19 daje pełniejszy obraz epidemii!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this