Znajdź nas na

FAKTY

Nowym odcinkiem obwodnicy Ostrowca Św. kierowcy powinni pojechać już w przyszłym miesiącu!

Zakończyły się zasadnicze prace na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 na odcinku między węzłem Brezelia, a nowym rondem na ulicy Opatowskiej. Zgodnie z harmonogramem wykonawca inwestycji złożył do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi. Nowy odcinek o dł. ok. 2,7 km zostanie udostępniony kierowcom najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego fot. GDDKiA Kielce

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dobiegły końca zasadnicze roboty na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Wykonawca ułożył m.in. wszystkie warstwy nawierzchni, wykonał oznakowanie poziome i pionowe, wybudował drogi dojazdowe i obiekty inżynierskie takie jak mosty, wiadukty, przepusty ekologiczne. 

– W ciągu DK9 wybudowane zostały dwa mosty i wiadukt nad drogą powiatową, kolejne trzy obiekty powstały w ciągu dróg dojazdowych. Przebudowana została łącznica węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755. Dla tego odcinka decyzja o pozwoleniu na użytkowanie wydana została już w ubiegłym roku, ponieważ został on udostępniony kierowcom przed umownym terminem zakończenie inwestycji. Otwarcie węzła Brezelia znacznie ułatwiło komunikację w obrębie miasta i dojazd do budowy – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras. 

fot. GDDKiA Kielce

Przypomina, że od ubiegłego roku kierowcy korzystają również, w oparciu o tymczasową organizację ruchu, z ronda na ul. Opatowskiej. 

– Nowe rondo stanowić będzie bezkolizyjne włączenie wybudowanej obwodnicy do istniejącego odcinka DK9, ułatwi także wyjazd z ul. Wąwozy. W sąsiedztwie ronda wybudowana została zatoka przystosowana do prowadzenia kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inwestycji wykonane zostały m.in. urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska np. ekrany akustyczne, instalacje oświetleniowe, odwodnieniowe i kanalizacyjne – dodaje.

fot. GDDKiA Kielce

Aktualnie wykonawca kontynuuje prace porządkowo-wykończeniowe i wiosenne prace przy porządkowaniu terenów zielonych w pasie drogowym. Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wykonawca przystąpi do wdrażania docelowej organizacji ruchu. Po zakończeniu tego procesu nowy odcinek o dł. ok. 2,7 km zostanie udostępniony kierowcom . A to wstępnie planowane jest w przyszłym miesiącu.

fot. GDDKiA Kielce
Źródło: GDDKiA Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this