Znajdź nas na

FAKTY

Rozmawiali o remoncie drogi 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim! [VIDEO]

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego przebudowa drogi wojewódzkiej nr 754 poprawi bezpieczeństwo i wprowadzi nowe rozwiązania komunikacyjne. Inwestycja przebiegać będzie przez ścisłe centrum miasta, dlatego m.in. wymaga precyzyjnie zaplanowanej, tymczasowej organizacji ruchu, która została już przygotowana, a w obecnej chwili jest na etapie opiniowania i zatwierdzania.

Dziś, 25 listopada (piątek) Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach zorganizował spotkanie dotyczące przedstawienia i omówienia schematów tymczasowej organizacji ruchu podczas trwania robót na przedmiotowym zadaniu. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich stron, o opinię których w tej sprawie wystąpiono.

Będzie zmiana organizacji ruchu    

– Wykonawca zgodnie z umową opracował projekt tymczasowej organizacji ruchu, który został przekazany do niezbędnych instytucji. Po uzyskaniu opinii wykonawca złoży wniosek o zatwierdzenie dokumentu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach – tłumaczy Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wykonawca zadania – firma Mota-Engil Central Europe S.A. poinformował,  że projekty tymczasowej organizacji ruchu,  dotyczące rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 754 zostały przedłożone 16-17 listopada do zaopiniowania przez Generalną  Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św., Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dziś, 25 listopada (piątek) Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach zorganizował spotkanie dotyczące przedstawienia i omówienia schematów tymczasowej organizacji  ruchu podczas trwania robót na przedmiotowym zadaniu. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich stron, o opinię których w tej sprawie wystąpiono.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak informuje Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, po uzyskaniu pozytywnych opinii będzie możliwe zatwierdzenie tych projektów przez  Marszałka Województwa, jako organu zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich. 

– Po ich akceptacji wykonawca wdroży tymczasową organizację ruchu i przystąpi do prac, zarówno w zakresie robót branżowych, jak i rozbiórkowych, dotyczących obiektu mostowego oraz części drogowej – wyjaśnia Jerzy Wrona. 

Poprawa bezpieczeństwa i  warunków komunikacyjnych

Ostrowiec Świętokrzyski jest drugim po Kielcach miastem, w którym mieszka powyżej 50 tys. osób. 

Magdalena Zieleń, przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przekonuje, że rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z budową mostu, w wyniku której poprawie ulegną parametry techniczne drogi i zwiększy się jej przepustowość, usprawni warunki komunikacyjne w tej części regionu oraz pozwoli na płynny przejazd drogi z jednolitą, optymalną prędkością. 

Ważne ustalenia w sprawie największej inwestycji drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zdjęciu Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu PiS i Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Wszystko to pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników drogi. Jednocześnie inwestycja zwiększy dostępność do sieci dróg krajowych i lokalnych i wpłynie na pobudzenie przedsiębiorczości w województwie – wylicza radna.  

Zadanie to wpisuje się także w działania wspomagające wzrost konkurencyjności regionów, budowanie spójności terytorialnej (z województwami lubelskim, czy mazowieckim) i przeciwdziałanie marginalizacji obszarów. 

Zdaniem Zbigniewa Dudy, radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego inwestycja wpłynie pozytywnie na możliwość przyspieszenia wzrostu gospodarczego na obszarach o najniższym poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego.

Przypomnijmy, że koszt zadania to prawie 137 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi niecałe 87 mln zł. Reszta kwoty, tj. blisko 50 mln zł pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this