Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Myśl Trzeźwo – trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna!

Jeszcze dziś funkcjonariusze Policji także na drogach powiatu ostrowieckiego ze szczególną uwagą sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących pojazdami i reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. Okres Sylwestra to także czas gdy Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od 31 grudnia 2019 roku do dziś (1 stycznia 2020 r.) Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Partnerami działań jest Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

Celem akacji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości. Termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie Sylwestra, albowiem w tym czasie chętnie wznosimy toasty za pomyślność w Nowym Roku.

Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu.

Jednym z elementów akcji „Myśl Trzeźwo” będzie rozwiązanie quizu w aplikacji Yanosik, który opiera się na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju.

Funkcjonariusze wciąż przypominają, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadomość nietrzeźwości kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”.

Zanim wsiądziemy „za kierownicę” warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie takie można wykonać w jednostkach Policji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this