Znajdź nas na

FAKTY

Na Jałowcowej do domów wracają w ciemnościach, bo ktoś zapomniał o oświetleniu!

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy Jałowcowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym do domów muszą wracać w zupełnej ciemności. Oświetlenia ulicy się nie doczekają, ze względu na… nienormatywną szerokość pasa drogowego. W sprawie tej interpelował Marek Giemza, radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dziwi i bulwersuje sprawa braku oświetlenia ulicy Jałowcowej od skrzyżowania z ulicą Miodową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkańcy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym skarżą się na ciemności, a tym samym obawiają o swoje bezpieczeństwo. Dlaczego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców nikt nie pomyślał o niebędącym przecież luksusem w XXI wieku oświetleniu ulicznym? Dlaczego nie pomyślano o chodniku dla pieszych? W sprawie tej interpelował Marek Giemza, radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

– Mieszkańcy ulicy Jałowcowej proszą o zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia ulicy do skrzyżowania z ulicą Miodową. Wieczorem szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ciemno i niebezpiecznie z powodu braku oświetlenia, co stwarza zagrożenie dla poruszających się pieszo mieszkańców. Przy drodze nie ma pobocza, ani chodnika. Wielu mieszkańców korzysta z tej drogi idąc między innymi do kościoła – czytamy w interpelacji Marka Giemzy., którą złożył 24 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Niestety odpowiedz, jaką otrzymał nie brzmi optymistycznie.

– Informuję, że ze względu na nienormatywną szerokość pasa drogowego nie ma możliwości wykonania oświetlenia ulicznego przy zachowaniu skrajni oraz bezpieczeństwa ruchu pojazdów. Jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie słupów i kabli oświetlenia ulicznego na działkach prywatnych. W związku z powyższym niezbędnym będzie uzyskanie zgód właścicieli prywatnych działek na cele związane z budową oświetlenia ulicznego. Ponadto informuję, że w chwili obecnej brak jest wolnych środków finansowych na realizację powyższego zadania. Zadanie zostanie zaproponowane do projektu budżetu na lata następne, po uzyskaniu zgód właścicieli działek sąsiadujących z pasem drogowym – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego, podpisaną z upoważnienia prezydenta przez Annę Niedbałę, sekretarza miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Odpowiedź jaką otrzymał radny dziwi tym bardziej, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta zwiększono środku budżetowe na instytucje kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim m.in na zakup mebli do Browaru Kultury, które można było zaplanować w poprzednim budżecie.

Czy meble są ważniejsze od bezpieczeństwa mieszkańców?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this