Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na Jałowcowej do domów wracają w ciemnościach, bo ktoś zapomniał o oświetleniu!

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy Jałowcowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym do domów muszą wracać w zupełnej ciemności. Oświetlenia ulicy się nie doczekają, ze względu na… nienormatywną szerokość pasa drogowego. W sprawie tej interpelował Marek Giemza, radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dziwi i bulwersuje sprawa braku oświetlenia ulicy Jałowcowej od skrzyżowania z ulicą Miodową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkańcy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym skarżą się na ciemności, a tym samym obawiają o swoje bezpieczeństwo. Dlaczego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców nikt nie pomyślał o niebędącym przecież luksusem w XXI wieku oświetleniu ulicznym? Dlaczego nie pomyślano o chodniku dla pieszych? W sprawie tej interpelował Marek Giemza, radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

– Mieszkańcy ulicy Jałowcowej proszą o zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia ulicy do skrzyżowania z ulicą Miodową. Wieczorem szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ciemno i niebezpiecznie z powodu braku oświetlenia, co stwarza zagrożenie dla poruszających się pieszo mieszkańców. Przy drodze nie ma pobocza, ani chodnika. Wielu mieszkańców korzysta z tej drogi idąc między innymi do kościoła – czytamy w interpelacji Marka Giemzy., którą złożył 24 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Niestety odpowiedz, jaką otrzymał nie brzmi optymistycznie.

– Informuję, że ze względu na nienormatywną szerokość pasa drogowego nie ma możliwości wykonania oświetlenia ulicznego przy zachowaniu skrajni oraz bezpieczeństwa ruchu pojazdów. Jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie słupów i kabli oświetlenia ulicznego na działkach prywatnych. W związku z powyższym niezbędnym będzie uzyskanie zgód właścicieli prywatnych działek na cele związane z budową oświetlenia ulicznego. Ponadto informuję, że w chwili obecnej brak jest wolnych środków finansowych na realizację powyższego zadania. Zadanie zostanie zaproponowane do projektu budżetu na lata następne, po uzyskaniu zgód właścicieli działek sąsiadujących z pasem drogowym – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego, podpisaną z upoważnienia prezydenta przez Annę Niedbałę, sekretarza miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Odpowiedź jaką otrzymał radny dziwi tym bardziej, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta zwiększono środku budżetowe na instytucje kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim m.in na zakup mebli do Browaru Kultury, które można było zaplanować w poprzednim budżecie.

Czy meble są ważniejsze od bezpieczeństwa mieszkańców?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this